Нові класи Пасивного Будинку

Нові класи Пасивного Будинку:  "Пасивний Будинок Класик", ("Пасивний Будинок Плюс",  ("Пасивний Будинок Преміум".

© Інститут Пасивного Будинку: Нові класи Пасивного Будинку

Поновлювані джерела енергії є ідеальним доповненням до ефективності стандарту Пасивного Будинку. З метою забезпечення надійного керівництва для цієї комбінації, Інститут Пасивного Будинку започаткував нові категорії для сертифікації будівель. Починаючи з публікації нової версії програми PHPP 9 на додаток до вже існуючого стандарту Пасивного Будинку, який зараз має назву «Passive House Classic» («Пасивний Будинок Класик»), введено категорії сертифікації «Passive House Plus» («Пасивний Будинок Плюс») та «Passive House Premium» («Пасивний Будинок Преміум»). Зосередивши увагу на критерії «Поновлюваної первинної енергії» (PER), нова процедура сертифікації Пасивних Будинків служить основою для визначення категорії будівлі.

«У Пасивному Будинку значно знижується попит енергії на опалення. Тому при новій оцінці споживання гарячої води та побутової електрики є все більш вагомим; це береться до уваги перспективним істотним чином», — говорить директор Інституту Пасивного Будинку д-р Вольфганг Файст. Нова процедура оцінки передбачає переробку енергії і вважає, що будівля перебуває в оточенні, де використовується тільки поновлювані джерела енергії. «У зв’язку з низьким споживанням енергії в Пасивних Будинках, такий сценарій легко досяжний»,- говорить д-р Файст.

Як і раніше, попит енергії на опалення Пасивного Будинку не може перевищувати 15 кВт·год/(м² на рік). Ця вимога залишається незмінною для застосування. Але з введенням нових категорій, замість попиту на первинну енергію, який використовувався раніше, відтепер буде використовуватися попит на первинну енергію від поновлюваних джерел енергії (PER).

  • Для категорії Пасивний Будинок Класичний це значення буде дорівнюватися 60 кВт·год/(м² на рік).
  • Будівля, побудована як Пасивний Будинок Плюс, є більш ефективною, оскільки вона не може споживати відновлюваної первинної енергії більше, ніж 45 кВт·год/(м² на рік). Пасивний Будинок Плюс також повинен генерувати принаймні 60 кВт·год/(м² на рік) енергії по відношенню до площі будівлі.
  • Для Пасивного Будинку Преміум попит на енергію обмежується тільки 30 кВт·год/(м² на рік), та щонайменш 120 кВт·год/(м² площі) енергії, що виробляється будівлею.

PER — Коефіцієнти

Сонце і вітер є генераторами первинної енергії. Деякий тип цієї енергії може використовуватися безпосередньо. Однак, існує необхідність в потужностях для зберігання та передачі надлишків енергії в такі періоди часу, коли виробництво енергії скорочено. Ці системи передачі вторинної енергії відповідно до вимог, і це пов’язано з втратами. Частки первинної та вторинної енергії варіюються залежно від типу застосування енергії, також, як і втрати для забезпечення цієї енергії. Втрати питомої енергії застосування енергії описуються відповідними коефіцієнтами PER. Протягом року попит на енергоресурси досить постійні на внутрішньому ринку, тому частка прямої електроенергії висока і коефіцієнт PER є низьким. На відміну від цього, опалення необхідно тільки в зимовий період. Для того щоб забезпечити достатню кількість енергії в зимовий період, електроенергія повинні бути частково отримана влітку і збережена на зиму при дуже високих втратах, що призводить до високих PER-коефіцієнтів.

Додаткова інформація

http://www.passipedia.org/certification/passive_house_categories/per

http://www.passipedia.org/certification/passive_house_categories/per

  • Нові критерії РНІ для сертифікації будівель за класами «Пасивний Будинку Класик», «Пасивний Будинку Плюс», «Пасивний Будинку Преміум», EnerPHit і PHI енергозберігаючих будівель¹ — натисніть на текст нижче:

Критерії для стандартів Пасивного Будинку, EnerPHit і PHI енергозберігаючих будівель, версія 9f, переглянуто 15.08.2016¹.

 

¹ Джерело: © Passive House Institute (Germany) www.passiv.de
"Критерії для стандартів Пасивного Будинку, EnerPHit і PHI енергозберігаючих будівель, версія 9f, переглянуто 15.08.2016
Всі права захищені © 2016 Інститут Пасивного Будинку (Німеччина).
Витримки і використання дозволені тільки в незмінному вигляді з повним посиланням на джерело".
"Criteria for the Passive House, EnerPHit and PHI Low Energy Building Standard, version 9f, revised 15.08.2016.
Copyright © 2016 Passive House Institute; excerpts and use only permitted in an unchanged form with complete citing of the source"
21-ша Міжнародна Конференція ПБ
Презентація програми designPH 2014
Пасивний Будинок для Болгарії
Новини
Розділи
Сторінка на Фейсбук
Новини на Твітері
Прямий Зв’язок по Скайпу
My status