«Велика двадцятка» шукає шляхи стабілізації глобальної економіки

ПарижМіністри фінансів «Великої двадцятки» зустрічаються у Парижі у надії досягти компромісу щодо принципів стабілізації світової економіки. Однак між заможними і країнами, що розвиваються є суттєві розбіжності у підходах.

Контраст між швидким зростанням на ринках, що розвиваються і повільним відновленням з високим рівнем безробіття у багатьох розвинених країнах, як очікується, матиме серйозний вплив на дискусії під час дводенної зустрічі міністрів фінансів групи 20 індустріальних країн в Парижі. Думки керівників найбільших економік світу фактично розділилися порівну при обговоренні проблематики усунення дисбалансів у світовій економіці і запобігання фінансовим кризам у майбутньому. Про це міністр фінансів Японії Есіхіко Нода заявив журналістам за годину до початку дводенної наради в Парижі за участю міністрів фінансів і глав центральних банків країн «Великої двадцятки». «Незрозуміло, чи домовляться країни двадцятки за всіма показниками, але дійти згоди з деяких усе ж можливо», — зауважив він.

Голова Федеральної резервної системи США Бен Бернарке (л) та голова Банку Англії Мервін Кінг (п) на зустрічі у Парижі

Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: Голова Федеральної резервної системи США Бен Бернарке (л) та голова Банку Англії Мервін Кінг (п) на зустрічі у Парижі

Майбутнє валюти

На момент початку зустрічі у Парижі світова економічна кон’юнктура так чи інакше обертається довкола курсів валют провідних країн. Все гучніше лунають заклики переглянути домінуючу роль долара як глобальної резервної валюти. Зокрема, про це вже довго говорить Росія. Між тим, основна увага прикута до китайського юаня, курс якого, як вважає перший заступник голови Міжнародного валютного фонду Джон Ліпскі, свідомо занижується китайським урядом. «Китайці дуже сильно контролюють курс національної валюти. Члени МВФ дійшли висновку, що він є суттєво заниженим. Власті Китаю погодилися зробити свою валюту конвертованою, але дискусія ведеться довкола того, наскільки швидко вони йтимуть цим шляхом», — каже Ліпскі.

Харчовий фактор

Як повідомили джерела агентства Reuters, під час попередніх переговорів фінансових керівників «Великої двадцятки» Китай і Німеччина загальмували узгодження універсального індикатора платіжного балансу. Зокрема, Пекін активно чинить опір введенню обліку реального валютного курсу та валютних резервів при розрахунках. За словами джерела в німецькій делегації, Берлін вимагає запровадити не менше п’яти показників, які будуть використовуватися для виявлення глобальних дисбалансів.

Напередодні Міжнародний валютний фонд попередив, що інфляція збільшує світовий економічний дисбаланс, а Світовий банк заявив, що продукти харчування подорожчали до «небезпечного рівня», виштовхнувши з червня минулого року ще 44 мільйони людей за межу бідності.

Різке підвищення цін на продукти харчування 2008-го року спричинило масові протести в декількох країнах. МВФ відзначає, що це подорожчання опосередковано сприяло і нинішнім революціям у Тунісі і Єгипті. Нинішній голова «Великої двадцятки» президент Франції Ніколя Саркозі вважає, що ціни на продукти харчування роздмухують професійні спекулянти і закликає приборкати їхню діяльність.

Green Harmony Home
We design your Green Harmony Home!
26 МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ П.Б.
 26-та МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ ПАСИВНОГО БУДИНКУ 2023 | Весна 2023 | Німеччина | #26intPHC
ЗАМОВТЕ РНРР7 2012 (UA)!
ЗАМОВТЕ СЕМІНАР ЗАРАЗ!
PHPP Workshop: Personal & Group E-Learning
PASSIVHAUS TRAIN: НАВЧАННЯ
НОВИНИ
НОВИНИ ЗА КАТЕГОРІЯМИ
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ФЕЙСБУК
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ТВІТЕР