Новий стандарт ISO допоможе зупинити витік енергії через вікна, двері і скляні дахи

У середньому будинок може втрачати через вікна до 30% енергії на обігрів або кондиціонування. Щоб підвищити ефективність використання енергії, ISO опублікувала новий стандарт, призначений для оцінки енергоефективності вікон, що дозволяє підвищити продуктивність і заощадити гроші власників житла.

Вікна, двері і скляні дахи, відомі також як конструкції для створення світлових прорізів, можуть отримувати або втрачати тепло наступним чином:
через пряме проникнення через скло, рами і / або двері через проникнення теплового випромінювання в будинок (як правило, сонячного) або з будинку від об’єктів кімнатної температури, таких як люди, меблі, і внутрішні стіни через витік повітря крізь них або в зоні поруч з ними.

Стандарт ISO 18292:2011 «Характеристики енергетичних систем скління для житлових будівель. Методика розрахунку» встановлює надійний спосіб оцінки енергетичної ефективності продукції для виробників і замовників до її появи на споживчому ринку.

Стандарт пропонує просту, зрозумілу, точну і прозору процедуру, відповідно до якої обчислюються енергетичні характеристики вікон, дверей і засклених дахів, у тому числі вплив рам, стулок, скління і елементів затемнення. Він розроблений для обліку всіх кліматичних умов — як внутрішніх, так і зовнішніх — і відповідних характеристик будівельних і монтажних деталей.

Тор Ендре Лексо, секретар підкомітету, який розробив новий стандарт, розповідає: «Якісна зовнішня оболонка будівлі має важливе значення для розроблення стійких та енергоефективних житлових будинків. Вікна утворюють більшу частину фасадів і грають важливу роль в загальній енергетичної ефективності будівель. Вибір вікон з високою енергетичною ефективністю дозволить знизити енергоспоживання споживачів і покращити внутрішню теплову середу.

Доброю новиною є те, що стандарт ISO 18292 допоможе виробникам цієї продукції встановлювати енергетичні характеристики і порівнювати продукцію з використанням національних кліматичних даних і еталонних будівель, тим самим зберігаючи енергію і фінансові ресурси».

Стандарт ISO 18292 призначений для застосування наступними групами осіб: виробниками для порівняння продукції та демонстрації енергетичних переваг нових конструкцій і технологій, представниками будівельних інспекцій та інших осіб, які беруть участь у розробленні норм і нагляді за їх дотриманням для визначення відповідності продукції місцевим нормам, домовласниками для порівняння та усвідомленого вибору продукції ».

Стандарт ISO 18292:2011 «Характеристики енергетичних систем скління для житлових будівель. Методика розрахунку» розроблений підкомітетом SC 2 «Методи розрахунку» технічного комітету ISO/TC 163 «Теплові характеристики та використання енергії у будівлях».

Джерело: http://csm.kiev.ua http://www.iso.org

Green Harmony Home
We design your Green Harmony Home!
26 МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ П.Б.
 26-та МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ ПАСИВНОГО БУДИНКУ 2023 | Весна 2023 | Німеччина | #26intPHC
ЗАМОВТЕ РНРР7 2012 (UA)!
ЗАМОВТЕ СЕМІНАР ЗАРАЗ!
PHPP Workshop: Personal & Group E-Learning
PASSIVHAUS TRAIN: НАВЧАННЯ
НОВИНИ
НОВИНИ ЗА КАТЕГОРІЯМИ
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ФЕЙСБУК
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ТВІТЕР