Міжнародний бізнес-форум з енергоефективності та альтернативної енергетики

З 8 по 10 листопада 2011 р. на території Міжнародного виставкового центру (Київ, Броварський проспект, 15, ст. М. «Лівобережна») відбувся Міжнародний інвестиційний бізнес — форум з питань енергоефективності та альтернативної енергетики та  ІІ Спеціалізована виставка «Енергоефективність 2011».
________________
Організаторами заходів виступили Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, ТОВ «Міжнародний виставковий центр» за сприяння Сістем  Кепітал Менеджмент. Актуальність проблематики енергоефективності для України не потребує доведення. Як виступив Голова Держенергоефективності пан Микола Пашкевич, «для України питання енергетичної стабільності, зміни ставлення бізнесу і споживачів до виробництва і використання дефіцитних і постійно дорожчаючих енергоресурсів мають непересічне значення. На виробництво одиниці ВВП в Україні витрачається на 70% більше енергії, ніж у середньому в світі».
Крістіна Турілова (IFC) та Микола Пашкевич (Голова Держенергоефективності) ведуть засідання секції 2 «Реалізація державної політики енргоефективності на регіональному рівні, зарубіжний досвід та перспективи України»
У зв’язку з зростаючими цінами та потребами в енергоресурсах, питання їх раціонального використання, впровадження новітніх технологій у всіх галузях економіки є вимогою часу і передумовою енергетичної і економічної безпеки держави».  Цю тезу підтримала у своєму вступному вітанні Заступник Голови Представництва ЄС в Україні пані Марія Юрікова, яка також відзначила, що «підвищення енергоефективності є одним із основних завдань України, від успішного вирішення якого залежить енергетична безпека країни та загальна конкурентоспроможність її економіки. Така ситуація вимагає не лише сильної політичної волі, але й мобілізації всього суспільства». ЄС надає суттєву фінансову допомогу і підтримку Україні на цьому шляху (€17 млн. бюджетна підтримка, €3.2 млн. зміцнення потенціалу енергоефективності,  €1.2 илн. на програму Твінінг, €1.5 млн. грантової підтримки на потреби енергозбереження в малих містах).
______________
За підрахунками СКМ, потенціал енергозаощадження в Україні сягає 12 млрд ЄВРО на рік.
Відкриття Форуму відразу відзначилося цікавою подією: офіційним підписанням Меморандуму про взаєморозуміння у сфері енергоефективності та ВДЕ між Україною (Держенергоефективності) та Російською Федерацією (Російське енергетичне агентство).  В роботі форуму активну учать взяли такі потужні і важливі гравці як Міжнародна фінансова корпорація, Європейська економічна комісія ООН, Посольство Королівства Швеції в Україні, Державне енергетичне агентство Австрії, Міністерство економіки, агропромисловості та інновацій Нідерландів, Карбон Траст зі Сполученого Королівства, PWC  Україна та багато інших іноземних та українських організацій та провідних компаній.
______________________
Форум пройшов інтенсивно і насичено. В ході засідань 10 сесій розглядалися і обговорювалися  як стан справ, політика уряду та ключові цілі в Україні, так і міжнародний досвід розвитку, зокрема у подоланні тих перешкод, які є актуальними для України сьогодні. У промисловому секторі важливими пріоритетами називалися технічна і технологічна модернізація виробництва, відмова від застарілих енерговитратних технологій і запровадження новітніх розробок, запровадження яких має базуватися на результатах кваліфікованого енергоаудиту і вжиття всіх необхідних заходів для зниження енергоспоживання і викидів. Важливе значення має диверсифікація джерел енергопостачання і збільшення питомої частки ВДЕ місцевого походження (біо-, гідро- , вітроенергетика, тощо). Швеція пройшла аналогічний шлях розвитку від майже повністю нафтової економіки до практично повної відмови від викопних енергоносіїв  за 30 років. Україна може скоротити цей термін, якщо скористається досвідом та новітніми технологіями, яких раніше не було. Без такого прориву Україна не зможе стати реально конкурентоспроможною економікою у Європі.
______________
У комунальному секторі великий наголос робився на питаннях запровадження ефективного муніципального енергоменеджменту, енергоаудиту, проведення комплексних заходів по зниженню енергоспоживання,  поширення практики ОСББ, яка за 15 років не дала жодного збою в країнах Східної Європи (таких як Чехія, Польща, Угорщина). За даними німецької компанії ТЮФ ЗЮД в Україні, питання полягає не в тому, що люди не розуміють значення утеплення фасадів, горищ, підвалів, герметизації вікон і дверей для економії енергоресурсів, а в тому, що всі ці заходи повинні бути ретельно і коректно розраховані і оптимально підібрані у комбінації для забезпечення максимально економічного і енергетично ефективного рішення.

Володимир Печерський, Анатолій Копець, Габріель Бланк, Марія Юрікова, Олександр Попов та інші перед підписанням форми приєднання до «Угоди мерів»Голова КМДА Олександр Попов (у центрі) підписує форму приєднання до «Угоди мерів» в присутності Заступника голови Представництва ЄС в Україні Марії Юрікової (зліва)Гучною подією на Форумі стало повідомлення про підписання Києвом Угоди мерів ЄС, в церемонії якого від Асоціації взяли участь А. Копець та С. Кошарук. Приєднання Києва до цієї важливої європейської кампанії задля сталого енергетичного розвитку міст має не тільки важливе безпосереднє значення для самого міста. Приклад Києва буде мати важливий політичний резонанс у країні і може надати нового поштовху до поширення застосування успішного досвіду муніципального енергоменеджменту  в багатьох нових містах України. Євроінтеграція України вже успішно крокує теренами держави за активного сприяння Асоціації ЕЕМУ.

Джерело: http://www.enefcities.org.ua/
Віктор Кириленко
Green Harmony Home
We design your Green Harmony Home!
26 МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ П.Б.
 26-та МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ ПАСИВНОГО БУДИНКУ 2023 | Весна 2023 | Німеччина | #26intPHC
ЗАМОВТЕ РНРР & designPH!
ЗАМОВТЕ СЕМІНАР ЗАРАЗ!
PHPP Workshop: Personal & Group E-Learning
PASSIVHAUS TRAIN: НАВЧАННЯ
НОВИНИ
НОВИНИ ЗА КАТЕГОРІЯМИ
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ФЕЙСБУК
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ТВІТЕР