Термомодернізація можлива у відремонтованих будинках

Термомодернізація можлива у відремонтованих будинках

Капітальний ремонт існуючого житла — обов’язкова умова майбутньої термомодернізації.

Серйозною проблемою житлово-комунального господарства України на сьогоднішній день залишається стан існуючого житлового фонду. Більшість багатоповерхових житлових будівель, особливо побудованих до 90-х років минулого століття, мають зношені внутрішньобудинкові інженерні мережі, запущене ліфтове господарство, непривабливі під’їзди і сходові клітки. Практично весь цей житловий фонд потребує негайного капітального ремонту.

Не можна сказати, що це нова проблема і вона не відома органам державного і місцевого управління. Так в «Загальнодержавній програмі реформування і розвитку жілішно-комунального господарства на 2009-2014 роки», затвердженої відповідним Законом України, цьому питанню приділено належну увагу. Програмою передбачені значні бюджетні кошти на надання державної підтримки для реалізації інвестиційних проектів з технічного переозброєння та капітального ремонту житлових будинків. Тільки в минулому році за рахунок цих коштів повинні були бути замінені ліфти в 1000 будинках, модернізовані ліфти в 1428 будівлях, відремонтовані внутрішньобудинкові мережі в 6535 будинках, відремонтовано 5720 дахів і т.д. Разом з тим, через недостатнє бюджетне фінансування жоден з намічених показників не виконано, результати виявилися набагато скромнішими і обчислювалися не тисячами, а десятками будівель.Заступник генерального директора зі стратегічного розвитку компанії «Данфосс ТОВ»,  Лауреат державної премії України з науки і техніки, заслужений будівельник України Олександр Горбатовський вважає, що не тільки недостатнє фінансування стало причиною таких результатів. Не малу роль в цьому зіграли недоліки в організації виконання поставленого завдання. У цьому зв’язку заслуговує на увагу досвід російських колег. Положення з існуючим житловим фондом в Росії не краще, ніж в Україні. Для зміни такої ситуації була розроблена Федеральна програма капремонту і відповідні регіональні адресні програми, створений «Фонд сприяння реформуванню ЖКГ» з регіональними відділеннями, через які здійснюється фінансування проектів капітального ремонту житлових будинків. При цьому 95% від кошторисної вартості робіт і матеріалів оплачується державою і лише 5% — власниками житла. Як правило, це товариства співвласників житла (ТСЖ) — аналог наших ОСББ. Така організація роботи дозволила за п’ять років реалізації програми капітально відремонтувати близько 100 тис. житлових будинків.

В Україні проблему намагаються вирішити за рахунок пільгових кредитів для ОСББ. Для цих цілей у бюджеті 2012 року було передбачено близько 40 млн.грн. Кредити видаватимуться під 3% річних, при цьому пріоритет проектам, що сприяють скороченню енергоспоживання. Основна організаторська робота покладена на Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву та його регіональні відділення, а експертиза проектів на підрозділи Мінрегіонбуду.

Порівнюючи ці два алгоритму розв’язання задачі не складно зробити висновок, який з них виявиться більш ефективним. Разом з тим, якщо ми в найкоротший час не приведемо існуючий житловий фонд у належний стан, то нереально буде сподіватися на підвищення його енергоефективності. Напевно тут є про що турбуватися нашим ідеологам реформування житлово-комунальної галузі.

Джерело: http://agorbatovskiy.hiblogger.net/

Green Harmony Home
We design your Green Harmony Home!
26 МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ П.Б.
 26-та МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ ПАСИВНОГО БУДИНКУ 2023 | Весна 2023 | Німеччина | #26intPHC
ЗАМОВТЕ РНРР7 2012 (UA)!
ЗАМОВТЕ СЕМІНАР ЗАРАЗ!
PHPP Workshop: Personal & Group E-Learning
PASSIVHAUS TRAIN: НАВЧАННЯ
НОВИНИ
НОВИНИ ЗА КАТЕГОРІЯМИ
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ФЕЙСБУК
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ТВІТЕР