Кухонні витяжні системи у житлових Пасивних Будинках

Фото © Arbeitsgemeinschaft Die Moderne Kuche eV (AMK)
https://www.amk.de/

Велика кількість пари навколо кухонних витяжок

Інститут Пасивного Будинку провів нові дослідження щодо специфіки використання кухонних витяжок у енергоефективних житлових  будинках. Результатом  цих досліджень стали дослідний звіт і посібник для витяжок у будівлях Пасивного Будинку. Посібник містить основні принципи сумісної витяжної системи та її розміри. Наукові дослідження були спрямовані на вивчення витяжних систем у герметичних будівлях з огляду на більшу енергоефективність та комфорт мешканців. Спеціалісти Інституту Пасивного Будинку Олівер Ках і Крістін Браунліх разом з Інститутом будівельних систем ІТГ Дрезден, Інститутом деревообробки Дрездена IHD та компанією Naber GmbH виконали наукові дослідження та оцінили різні системи кухонних витяжок. Взаємодія витяжних систем з будівлею.

Кухонні витяжні системи для кухонь житлових Пасивних Будинків

© Інститут Пасивного Будинку (Німеччина)

Настінні кухонні витяжки мають пріоритет

Інженер Олівер Ках  (Інститут Пасивного Будинку) пояснює: «Конструкція витяжки і її розміщення в приміщенні має значний вплив на кількість витяжного повітря і об’ємний потік». Кількість пари, що видобувається витяжними ковпачками (рециркуляційне і витяжне повітря), порівняна з кількістю для витяжок, вбудованих у варильну плиту.

Кращим рішенням є циркуляційне повітря

У будівлях з дуже малим попитом на опалення, таких як Пасивні Будинки, Інститут Пасивного Будинку рекомендує встановити кухонні системи рециркуляції повітря. Системи витяжки відпрацьованого повітря можуть значно збільшити попит на опалення енергоефективних будівель; крім того, зазвичай легше інтегрувати системи рециркуляції повітря.

Випробування також показали, що в поєднанні з домашньою вентиляційною системою результати, досягнуті хорошими системами рециркуляції повітря, майже аналогічні тим, які отримані з системами витяжного повітря з урахуванням зменшення запахів.

Видалення вологи

Проте, на відміну від кухонних витяжок витяжного повітря, витяжки з рециркуляції повітря не видаляють вологу під час приготування їжі. Тому для адекватного видалення вологи з кухні рекомендується використання основної вентиляції. «В будівлях Пасивних Будинків, а часто і в інших енергоефективних будівлях, в будь-якому випадку частиною концепції будинку є контрольована вентиляція. Таким чином, у цих будівлях вже забезпечується адекватний базовий обмін повітря, завдяки якому видаляються навантаження вологи»,- пояснює Крістін Браунліх з Інституту Пасивного Будинку.

Навряд чи різниця в вартості

При розгляді загальних витрат на кухонні витяжні системи відпрацьованого повітря і системи рециркуляції повітря навряд чи існують великі розбіжності: хоча щорічні витрати на заміну фільтра з активним вугіллям понесені з системами рециркуляції повітря, системи вихлопного повітря коштують трохи більше через витрати на установку і мають вищі витрати на теплову енергію, викликані додатковими тепловими втратами на вентиляцію.

Важливо для кухонних витяжних систем повітря

Для будівель з надзвичайно низькими потребами у опаленні, таких як будівлі Пасивного Будинку, Інститут Пасивного Будинку рекомендує встановлення систем рециркуляції повітря. Однак, якщо встановлена ​​кухонна витяжна система відпрацьованого повітря, слід звернути увагу на наступні пункти:

  • Необхідно забезпечити рішення для вхідного повітряного потоку.
  • Випускний патрубок для відпрацьованого повітря та вхідний отвір для повітря повинні бути обладнані герметичними ущільненнями. Зворотні клапани зазвичай недостатні.
  • Слід віддавати перевагу системам, які забезпечують достатнє захоплення повітря за допомогою помірних потоків відпрацьованого повітря.
  • У невеликих будинках додаткові втрати тепла від вентиляції можуть значно збільшити потребу в опаленні, пов’язану з площею, а також нагріванням. Таким чином, системи витяжки витяжного повітря не рекомендуються в будівлях з переважно меншими житловими приміщеннями.

Дослідження систем витяжки в енергоефективних будівлях було профінансовано за допомогою дослідницької ініціативи «Будівля майбутнього» Німецького федерального інституту з досліджень в галузі будівництва, міського господарства та просторового розвитку (номер проекту: SWD-10.08.18-7-17.27).

Джерело: Інститут Пасивного Будинку (Німеччина).

Для завантаження Посібника «Витяжні системи для кухонь житлових Пасивних Будинків» — натисніть ТУТ!

Green Harmony Home
We design your Green Harmony Home!
26 МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ П.Б.
 26-та МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ ПАСИВНОГО БУДИНКУ 2023 | Весна 2023 | Німеччина | #26intPHC
ЗАМОВТЕ РНРР7 2012 (UA)!
ЗАМОВТЕ СЕМІНАР ЗАРАЗ!
PHPP Workshop: Personal & Group E-Learning
PASSIVHAUS TRAIN: НАВЧАННЯ
НОВИНИ
НОВИНИ ЗА КАТЕГОРІЯМИ
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ФЕЙСБУК
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ТВІТЕР