Кухонні витяжні системи у житлових Пасивних Будинках
Велика кількість пари навколо кухонних витяжок
Інститут Пасивного Будинку провів нові дослідження щодо специфіки використання кухонних витяжок у енергоефективних житлових будинках. Результатом цих досліджень стали дослідний звіт і посібник для витяжок у будівлях Пасивного Будинку. Посібник містить основні принципи сумісної витяжної системи та її розміри. Наукові дослідження були спрямовані на вивчення витяжних систем у герметичних будівлях з огляду на більшу енергоефективність та комфорт мешканців. Спеціалісти Інституту Пасивного Будинку Олівер Ках і Крістін Браунліх разом з Інститутом будівельних систем ІТГ Дрезден, Інститутом деревообробки Дрездена IHD та компанією Naber GmbH виконали наукові дослідження та оцінили різні системи кухонних витяжок. Взаємодія витяжних систем з будівлею.
Настінні кухонні витяжки мають пріоритет
Інженер Олівер Ках (Інститут Пасивного Будинку) пояснює: «Конструкція витяжки і її розміщення в приміщенні має значний вплив на кількість витяжного повітря і об’ємний потік». Кількість пари, що видобувається витяжними ковпачками (рециркуляційне і витяжне повітря), порівняна з кількістю для витяжок, вбудованих у варильну плиту.
Кращим рішенням є циркуляційне повітря
У будівлях з дуже малим попитом на опалення, таких як Пасивні Будинки, Інститут Пасивного Будинку рекомендує встановити кухонні системи рециркуляції повітря. Системи витяжки відпрацьованого повітря можуть значно збільшити попит на опалення енергоефективних будівель; крім того, зазвичай легше інтегрувати системи рециркуляції повітря.
Випробування також показали, що в поєднанні з домашньою вентиляційною системою результати, досягнуті хорошими системами рециркуляції повітря, майже аналогічні тим, які отримані з системами витяжного повітря з урахуванням зменшення запахів.
Видалення вологи
Проте, на відміну від кухонних витяжок витяжного повітря, витяжки з рециркуляції повітря не видаляють вологу під час приготування їжі. Тому для адекватного видалення вологи з кухні рекомендується використання основної вентиляції. «В будівлях Пасивних Будинків, а часто і в інших енергоефективних будівлях, в будь-якому випадку частиною концепції будинку є контрольована вентиляція. Таким чином, у цих будівлях вже забезпечується адекватний базовий обмін повітря, завдяки якому видаляються навантаження вологи»,- пояснює Крістін Браунліх з Інституту Пасивного Будинку.
Навряд чи різниця в вартості
При розгляді загальних витрат на кухонні витяжні системи відпрацьованого повітря і системи рециркуляції повітря навряд чи існують великі розбіжності: хоча щорічні витрати на заміну фільтра з активним вугіллям понесені з системами рециркуляції повітря, системи вихлопного повітря коштують трохи більше через витрати на установку і мають вищі витрати на теплову енергію, викликані додатковими тепловими втратами на вентиляцію.
Важливо для кухонних витяжних систем повітря
Для будівель з надзвичайно низькими потребами у опаленні, таких як будівлі Пасивного Будинку, Інститут Пасивного Будинку рекомендує встановлення систем рециркуляції повітря. Однак, якщо встановлена кухонна витяжна система відпрацьованого повітря, слід звернути увагу на наступні пункти:
- Необхідно забезпечити рішення для вхідного повітряного потоку.
- Випускний патрубок для відпрацьованого повітря та вхідний отвір для повітря повинні бути обладнані герметичними ущільненнями. Зворотні клапани зазвичай недостатні.
- Слід віддавати перевагу системам, які забезпечують достатнє захоплення повітря за допомогою помірних потоків відпрацьованого повітря.
- У невеликих будинках додаткові втрати тепла від вентиляції можуть значно збільшити потребу в опаленні, пов’язану з площею, а також нагріванням. Таким чином, системи витяжки витяжного повітря не рекомендуються в будівлях з переважно меншими житловими приміщеннями.
Дослідження систем витяжки в енергоефективних будівлях було профінансовано за допомогою дослідницької ініціативи «Будівля майбутнього» Німецького федерального інституту з досліджень в галузі будівництва, міського господарства та просторового розвитку (номер проекту: SWD-10.08.18-7-17.27).
Джерело: Інститут Пасивного Будинку (Німеччина).
Для завантаження Посібника «Витяжні системи для кухонь житлових Пасивних Будинків» — натисніть ТУТ!