Теплі Вікна та Двері

Енергоефективні вікна та двері Пасивного Будинку

Вікна мають вирішальне значення для створення комфорту в приміщеннях.

passive-house-window_01

Дитячий садочок — Пасивний Будинок, проект PassREg, www.passreg.eu
Фото: © Інститут Пасивного Будинку

Вікна Пасивного Будинку: прозорі компоненти високої якості

Вікна мають вирішальне значення для створення комфорту в приміщеннях.

passive-house-window_11

Типи енергоефективних віконних рам Пасивних Будинків.
Фото: © Інститут Пасивного Будинку

Сонячне тепло, що потрапляє в приміщення через вікна, є дуже важливим джерелом пасивного отримання сонячної енергії. Втрат тепла можна уникнути за допомогою хорошого теплозахисту. Кількість отриманої сонячної енергії залежить від місця розташування будівлі та орієнтації віконних поверхонь. Досвідчені проектувальники можуть реалізувати проект Пасивного Будинку навіть у такій  місцевості, де мало сонячних днів. Якщо є можливість пасивно використовувати сонячну енергію, це лише на користь: відбувається економія витрат на енергію.

Для створення комфорту в приміщеннях вікна мають вирішальне значення. Вікна з поганими теплоізоляційними характеристиками (погано або зовсім не утеплені) утворюють на фасаді холодні зони. Щоб компенсувати негативний вплив від інфільтрації холодного повітря, утворення протягів і «холодного випромінювання», до місць розташування вікон необхідно активно підводити тепло.

При застосуванні якісно утеплених вікон комфортні умови в приміщеннях встановлюються самі собою. Такі вікна були розроблені спеціально для Пасивних Будинків. Їх ще називають «теплими вікнами». У даний час на європейському ринку присутні близько 50 виробників вікон з такою якістю. Це найкращі у світі енергоефективні вікна.

На противагу до стандартних сучасних вікон, використання вікон Пасивного Будинку дозволяє скоротити тепловтрати більш, ніж на 50%. Такі вікна – не просто дещо покращений різновид звичайних вікон, а значно більше — їх подальше  вдосконалення на вищому рівні. Це значне покращення (більше, ніж у 2 рази)  відбувається за трьома важливими показниками:

  1. Комфортний мікроклімат внутрішніх приміщень.
  2. Позитивний баланс тепловтрат і теплових надходжень на вікнах узимку (для умов Німеччини).
  3. Придатність для Пасивних Будинків.

Для теплих вікон характерні три особливі відмінності:

  1. Потрійне скління з двома низькоемісійними покриттями і заповненням інертним газом або споріднені аналоги (наприклад, вікна з двома стулками з подвійним склінням у кожній);
  2. Теплоізольоване з’єднання скління з віконною рамою, застосування спеціальних дистанційних рамок по краях склопакетів («теплий край»);
  3. Теплоізольовані віконні рами.
passive-house-window_91

Дитячий садочок — Пасивний Будинок
Фото: © Інститут Пасивного Будинку

Ці віконні компоненти так добре узгоджені одне з одним, що зменшують тепловтрати як мінімум у два рази відносно найкращих стандартних вікон. Перераховані вимоги до вікон Пасивних Будинків зумовлені тим, щоб гарантувати завжди комфортну, високу (в порівнянні зі звичайним склінням) температуру на внутрішній поверхні навіть холодної зимової ночі.

Оскільки вікна пропускають всередину приміщень пряме і розсіяне сонячне світло, то в Середній Європі навіть взимку на таких енергоефективних вікнах, за їх відповідної орієнтації і відсутності сильного затінення, можливий позитивний енергобаланс.

Згідно з європейськими нормами (EN 10077) коефіцієнт теплопередачі для теплих вікон повинен становити менше 0,8 Вт/(м2·К).

У Середній Європі тепловтрати через такі вікна досить низькі, тому навіть у нічний час  зимового періоду температури на внутрішній поверхні вікна становлять близько + 17 ° C.

За таких умов біля вікон дуже комфортно, тому що немає ні «холодного випромінювання», ні неприємних холодних зон на рівні підлоги. Таким чином, теплі вікна сприяють підвищенню комфорту в приміщеннях.

У будівельній галузі не існує ніяких інших компонентів з таким швидким якісним розвитком, як новітні енергоефективні вікна. Протягом останніх 30 років коефіцієнт теплопровідності вікон UВ був зменшений у 8 разів.

Двері Пасивного Будинку

Цілком  зрозуміло, що разом з суперізольованими енергоефективними вікнами Пасивному Будинку також необхідні й двері з відповідними коефіцієнтами теплопередачі. Для того, щоб зберігалося тепло від сонячних променів і водночас холодне повітря не проникало усередину будинку температури внутрішніх поверхонь дверей повинні бути досить високими. Відповідно до EN 10077, при проектуванні дверей Пасивного Будинку необхідно закладати величину середнього коефіцієнту теплопередачі U-значення = 0,8 Вт / (м2· К).

Green Harmony Home

We design your Green Harmony Home!

26 МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ П.Б.

 26-та МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ ПАСИВНОГО БУДИНКУ 2023 | Весна 2023 | Німеччина | #26intPHC

ЗАМОВТЕ РНРР & designPH!

ЗАМОВТЕ СЕМІНАР ЗАРАЗ!

PHPP Workshop: Personal & Group E-Learning

PASSIVHAUS TRAIN: НАВЧАННЯ

НОВИНИ

НОВИНИ ЗА КАТЕГОРІЯМИ

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ФЕЙСБУК

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ТВІТЕР