Теплові Містки
Конструювання без теплових містків важливо не тільки для Пасивних Будинків
Тепло (тепловий потік) має напрямок з опалювального приміщення назовні. При цьому воно вибирає шлях найменшого опору. Тепловий потік не повинен обов’язково мати направлення, нормальне до поверхні огороджувальної конструкції. Часто тепловий потік викривляється, обтікаючи ділянки, заповнені малотеплопроводним матеріалом. У таких випадках фахівці говорять про «теплові містки» (або містки холоду).
Теплові містки мають наступні негативні наслідки:
- Змінені, часто знижені значення температури на внутрішніх поверхнях зовнішніх стін. У гіршому випадку це може призвести до зволоження будівельних конструкцій і росту цвілі;
- Змінені, часто підвищені значення тепловтрат.
У Пасивному Будинку ці негативні впливи можуть бути запобігти, причому температури на всіх зовнішніх стінах залишаються досить високими, що не може більше призвести до негативного впливу вологи, також додаткові тепловтрати зневажливо малі. Якщо тепловтрати від теплових мостів менше ніж граничне значення лінійного коефіцієнта теплопередачі, встановлене 0,01 Вт / м², то така конструкція задовольняє критеріям «конструювання без теплових мостів».
Якщо критерії конструювання без теплових мостів буде скрізь дотримані, то проектувальники і забудовники не повинні більше будуть побоюватися утворення холодних і вологих зон, а трудомісткість розрахунку по визначенню теплової енергії на опалення буде значно нижче.
Конструювання без теплових мостів істотно покращує якість конструкцій. Завдяки цьому підвищується довговічність конструкцій, і відбувається економія теплової енергії на опалення.
Читайте далі:
Інформація по Пасивним Будинкам підготовлена за підтримкою Інституту Пасивного Будинку м. Дармштадта, Німеччина (Passivhaus Institut Darmstadt) та за матеріалами автора Стандарту Пасивного Будинку Проф. Доктора Вольфганга Файст (Wolfgang Feist). http://www.passiv.de/ http://www.passivehouse-international.org/ http://passipedia.passiv.de/ http://www.passivhaustagung.de/