Енергозбереження в будівництві. Сучасні конструктивні системи, ефективні матеріали та інженерне обладнання

23 та 24 квітня 2013 року в Державному підприємстві «Державний науково-дослідному інституті будівельних конструкцій» відбулась Перша міжнародна науково-технічна конференція «Енергозбереження в будівництві. Сучасні конструктивні системи, ефективні матеріали та інженерне обладнання».

Рішення першої міжнародної науково-технічної конференції «Енергозбереження у будівництві. Сучасні конструктивні системи, ефективні матеріали та інженерне обладнання».

У Конференції приймали участь представники багатьох ВУЗів України, а саме: Придніпровська державна академія будівництва і архітектури, Національний університет «Львівська політехніка», Одеська державна академія будівництва і архітектури, Інститут телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України, КНУБА, Криворізький національний університет, Вінницький національний технічний університет, Донбаська національна академія будівництва і архітектури, Полтавський національний технічний університет ім. Ю. Кондрацюка, НТУУ «КПІ» та інші.

На конференції також були представники різних організацій: «Київміськбуд», державне підприємство «НДІБМВ» ,«Архіматика», «Арніка-центр», ТОВ «ІРБЕСТ», ТОВ «Портал Груп», Компанія «Здоровий дім», «Рууккі Україна», ТОВ «Столична будівельна компанія», Український фонд соціальних інвестицій,ТОВ «Індустрія нерухомості» та інші.

Конференція відбулась за підтримки ТОВ «Роквул Україна», Хенкель Баутехник, ТОВ «Века Україна», ТОВ «ТЕХНО», ТОВ «Рекрутінг Сервісіз плюс Консалтінг», ТОВ «Кнауф Гіпс Київ»,ТОВ «ОБІО», ТОВ «СКАНРОК», ТОВ «Сен-Гобен будівельна Продукція Україна», ТОВ «Завод теплоізоляційних матеріалів ТЕХНО», ТОВ «ТЮФ ЗЮД Україна» , ТОВ «КІнгспан-Львів», ТОВ «IRBEST»,Латвія, ВБО «Глобальна синергія», ПП «Здоровий дім», ТОВ «ДІАМАНТ-СКЛО».

Конференцію відвідали приблизно 230 чоловік, з яких 73 були доповідачами.

На пленарному засіданні з доповідями виступили директор ДП НДІБК Фаренюк Г.Г., директор департаменту технічного регулювання та науково-технічного розвитку Мінрегіону України Барзилович Д.В., директор департаменту нормативно-методичного забезпечення промислового і цивільного будівництва, будіндустрії та виробництва будівельних матеріалів Міерегіону України Глухов В.О. та заступник директора цього департаменту Гах Н.Д.

На конференції працювало 7 секцій:

Секція №1 «Розвиток нормативної бази України та країн колишнього СРСР в   області енергоефективності будівель та споруд»

Секція № 2 «Питання проектування пасивних будівель та споруд з «0»-вим    споживанням енергії»

Секція №3 «Сучасні енергоефективні конструкції та матеріали»

Секція №4 «Енергоефективні світлопрозорі конструкції»

Секція №5 «Енергоефективні інженерні системи життєзабезпечення будівлі»

Секція №6 «Акустичний благоустрій будівельних об’єктів, освітленість та    інсоляція приміщень»

Секція №7 «Експериментально-теоретичні дослідження в сфері енергоефективності будівель та споруд»

Секції №1  «Розвиток нормативної бази України та країн колишнього СРСР в області енергоефективності будівель та споруд» потрібно відмітити презентацію професора НДІБФ РААБН Гагаріна В. Г. про російську актуалізовану редакцію СНіП «Тепловий захист будівель», гостя з Білорусії завідувача відділом ДП Інститут житла НІПТІБ Терехова С. В., який розповів присутнім про досвід експлуатації енергоефективних споруд в Республіці Білорусь та доповідь завідувача лабораторії ДП НДІБК  Фаренюка Є. Г. про Зміну №1 до ДБН В.2.6-31 «Теплоізоляція будівель».

На конференції досить насиченою була Секція №2 «Питання проектування Пасивних Будинків…». Секція приваблювала слухачів різноманіттям доповідачів: Габліель Голумбєану  із Франції «Європейський досвід розробки та реалізації пасивних будинків», Кучерявий Олександр із Білорусії, який розповів про мультикомфортний будинок, а Тетяна Ернст член Національної спілки архітекторів України ознайомила слухачів з архітектурними принципами проектування пасивних екобудівель.

Також плідно попрацювали учасники конференції секції №2 за круглим столом організатором якого були Міжнародний фонд «Відродження та ВБО «Глобальна синергія», на якому розглядалися питання щодо застосування стандарту Пасивного Будинку в Україні.

Третя секція «Сучасні енергоефективні конструкції та матеріали» стосувалась сучасних матеріалів та конструкцій. Тут необхідно відзначити  презентацію інженера ДП НДІБК Ральчука В.В. щодо врахування змін теплофізичних характеристик найрозповсюдженіших теплоізоляційних матеріалів у процесі їх експлуатації.

Не менш цікавою була і Секція №4 «Енергоефективні світлопрозорі конструкції».

В даній секції аналіз віконного ринку країн СНД провів виконавчий директор компанії «Века Рус» «Века Україна» Степаненко О. А., Роланд Фішер із компанії IFT Rosenheim розповів про енергоефективність та якість сучасних вікон, а Бубнов О. Г. представник цієї фірми в Україні звернув увагу на фактори, що впливають на енергоефективність світлопрозорих конструкцій, Магістр інженерії із ПП «Здоровий дім» Марек Чвікілевич зацікавив присутніх доповіддю про віконні провітрювачі.

Потрібно відмітити, що в результаті роботи цієї секції було підписано Меморандум між ДП «НДІБК» та IFT Rosenheim про подальшу співпрацю.

На Секції №5 «Енергоефективні інженерні системи життєзабезпечення будівлі» цікавими були доповіді Кордюкова М. І., із фірми Mitsubishi Electric Кучука  С. В. із фірми ПрАТ «Вентиляційні системи» своїми новинами про вентиляційні системи та презентація Максимова А. С. завідувача відділом ДП НДІБК про техніко-економічне обґрунтування комплексної термомодернізації житлових кварталів.

У шостій «Акустичний благоустрій будівельних об’єктів, освітленість та інсоляція приміщень» та сьомій «Експериментально-теоретичні дослідження в сфері енергоефекивності будівель та споруд»  секціях доповідачі розповідали про свої експериментально-теоретичні дослідження в сфері енергозбереження: Сергійчук О. В.  професор із КНУБА вніс пропозиції з розроблення комплексу нормативних документів з освітлення, Трохименко М. А.  завідувач лабораторії ДП НДІБК розповів про нормативні документи в галузі будівельної акустики, Венжего Г.С. молодший науковий співробітник ДП НДІБК торкнулась теми визначення тепловологісного стану огороджувальних конструкцій за допомогою комп’ютерного моделювання, а Прокопчук М. В. інженер ДП НДІБК проінформувала слухачів про основні положення методик розрахунку показників теплостійкості та тепловологісного режиму огороджувальних конструкцій згідно з останніми нормами проектування.

Під час роботи конференції для всіх бажаючих було організовано екскурсію по лабораторіях відділу будівельної фізики та ресурсозбереження і будівельної акустики ДП НДІБК.

Джерело: http://niisk.com/

Green Harmony Home
We design your Green Harmony Home!
26 МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ П.Б.
 26-та МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ ПАСИВНОГО БУДИНКУ 2023 | Весна 2023 | Німеччина | #26intPHC
ЗАМОВТЕ РНРР7 2012 (UA)!
ЗАМОВТЕ СЕМІНАР ЗАРАЗ!
PHPP Workshop: Personal & Group E-Learning
PASSIVHAUS TRAIN: НАВЧАННЯ
НОВИНИ
НОВИНИ ЗА КАТЕГОРІЯМИ
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ФЕЙСБУК
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ТВІТЕР