Глосарій

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

 

Адаптація до зміни клімату
Колективні зусилля, які необхідні для розробки нових стратегій, політика, технології, матеріали і методи, щоб допомогти людству, щоб впоратися з наслідками зміни клімату.

Амортизація
Процес, у якому початкові витрати на об’єкт покриваються за рахунок одержуваних від нього доходів. Тривалість цього процесу називається амортизаційним періодом. Термін «амортизація» застосовується як в економічному, так і в енергетичному контексті. В енергетиці амортизаційний період позначає той період часу, що необхідний певній енергогенеруючій установці для виробництва такої ж кількості енергії, яка була необхідна для її спорудження та експлуатації.

Багатошарова огороджувальна конструкція
Огороджувальна конструкція, що складається за своїм перерізом із шарів матеріалу, теплофізичні характеристики яких відрізняються одна від одного не менше ніж на 20 %.

Біомаса
Біологічний матеріал, отриманий з живих або недавно живих організмів, таких як деревина, органічні відходи і культури.
До поновлюваної сировини належать:
швидко зростаючі породи дерев і спеціальні однолітні сільськогосподарські культури, що вирощуються переважно з метою вироблення енергії рослини та відзначаються високим вмістом сухої речовини для використання в якості пального, польові культури, що містять цукор або крохмаль, придатний для перетворення на етанол, а також олійні культури для вироблення біологічних олив та дизельного біопалива (метиловий ефір з рапсової олії) та їхнє використання в якості мастила або пального.
Органічні відходи утворюються у сільському та лісовому господарстві, промисловості та у домогосподарствах.

Вентиляційна система з рекуперацією тепла
Із санітарно-гігієнічних причин будинки необхідно провітрювати. При цьому тепле спожите повітря замінюється свіжим, яке необхідно підігріти до бажаного рівня температури внутрішніх приміщень. Завдяки застосуванню вентиляційного обладнання з рекуперацією тепла можна скоротити втрати тепла, спричинені вентиляцією: тепло, що міститься у спожитому повітрі, значною мірою повертається у теплообміннику.

Витік повітря
Неконтрольований рух повітря з будівлі, що не є конкретним та запланованим для видалення відпрацьованого спертого повітря або постачанням свіжого повітря.

Витяжна вентиляційна установка
Витяжним повітрям називається все повітря, що за допомогою вентиляційної установки виводиться з приміщення назовні. При використанні витяжної вентиляційної установки використане повітря відсмоктується з ванної кімнати, туалету й кухні за допомогою вентилятора. Одночасно свіже повітря ззовні надходить через регульовані повітряні пропускні отвори у зовнішніх стінах у житлові приміщення. Перевага витяжної вентиляційної установки полягає у тому, що запахи та волога надійно виводяться з приміщень. Обсяг повітря може регулюватися та забезпечує постійний приплив свіжого повітря – не лише вдень, а і постійно вночі. Ефект економії енергії забезпечується у будь-якому випадку за рахунок зменшення кратності повітрообміну, яку можна скорочувати.

Відновлювані джерела енергії
Теплова або електрична енергія, вироблена з використанням сонячної, вітрової, гідроенергії, біомаси або інших природних джерел енергії.

Вторинна енергія
Вторинна енергія або вторинні енергоносії перетворюються з первинної енергії за допомогою певного процесу, наслідком чого є втрати енергії. Прикладами вторинної енергії або вторинних енергоносіїв можуть бути електричний струм, гаряча вода, брикети.

Випробування на перепад тиску 

Blower Door Test  
Метод дослідження герметичності будинку чи помешкання. При цьому випробуванні у будинку створюється перепад тиску щодо зовнішнього повітря та вимірюється потік повітря, що надходить. Його можна зробити «видимим» і у такий спосіб знайти нещільності. В якості результату визначається показник n50: кратність повітрообміну при тиску 50 Па.
Вимоги для Пасивних Будинків  — максимальне значення n50   —  0,6  1/год.

25 МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ П.Б.

 25 МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ ПАСИВНОГО БУДИНКУ 2021 | 10 - 11 вересня 2021 | Вупперталь | Німеччина | #25intPHC

ЗАМОВТЕ РНРР7 2012 (UA)!

ЗАМОВТЕ СЕМІНАР ЗАРАЗ!

PHPP Workshop: Personal & Group E-Learning

PASSIVHAUS TRAIN: НАВЧАННЯ

НОВИНИ

НОВИНИ ЗА КАТЕГОРІЯМИ

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ФЕЙСБУК

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ТВІТЕР