Перевірка герметичності Пасивного Будинку: «Blower-Door Test»

Коли і для чого проводиться контроль повітропроникності огороджувальних конструкцій

blower-door-testingЗа допомогою Blower-Door Test або методу визначення повітропроникності огороджувальних конструкцій можна точно з’ясувати рівень збереження тепла в будинку і виявити місця витоків повітря, які неможливо встановити іншим способом. Перевірка Пасивного Будинку з Blower-Door Test допомагає захистите будинок і вас від протягів, цвілевих грибків та величезних витрат на опалення.

Без проведення Blower-Door Test спорудження будівель з низьким споживанням енергії і Пасивних Будинків неможливе. Метод визначення повітропроникності огороджувальних конструкцій використовують як під час будівництва нового будинку, так і під час модернізації старих. Завдяки сучасним технологіям, тепер можна точно і своєчасно контролювати якість будівельних робіт.

Витоки тепла з будівлі можуть відбуватись навіть через незначні, невидимі для ока щілини. Їх можна констатувати тільки за допомогою тесту Blower-Door Test, оскільки вірогідність результатів у вирішенні цього питання не може забезпечити навіть термографія. Причиною недостатньої герметичності приміщень і значних витоків тепла можуть стати зокрема незначні інженерно-технічні похибки при виконанні будівельних робіт чи робіт з модернізації будівлі. 

blower-door-test_01

 

 

До прикладу: здавалось би невелика міліметрова  щілина у пароізоляції або в місцях стиків конструкцій здатна викликати відчутний витік тепла та проникання вологи в конструкції, що, в свою чергу, спричиняє появу цвілі й повільне, але неминуче псування конструкцій і теплоізоляційних матеріалів.

Застосовуючи Blower-Door Test, ви однозначно виграєте  як в економічному плані, так і в плані збереження комфорту та здоров’я.

Для того, щоб перевірити якість уже виконаних будівельних робіт і, в разі необхідності, вчасно провести  додаткові заходи з герметизації будівлі, Blower-Door Test потрібно проводити до  початку опоряджувальних робіт.

Blower-Door Test також використовується в процесі модернізації будівлі і/або ремонту будинку чи квартири, точно визначаючи місця, які безпосередньо утворюють витоки тепла, а також по завершенню  робіт — з метою контролю їх якості.

 

 

Відмінності між Blower-Door Test  і термографією

passive-house-thermography

Існує думка, що причиною холоду в приміщеннях і великих рахунків за опалення є недостатнє утеплення стін, а не герметичність будинку як така. З огляду на це, і вирішення проблеми здається доволі простим — обстежити будинок, а потім його утеплити, не звертаючи особливої ​​уваги на приховані щілини в конструкціях.

Як наслідок, при обстеженні будинку, часто за полегшеною методикою, дехто обмежується лише виконанням його зовнішньої термографії. В кращому випадку дослідження будинку проводиться і всередині приміщень. Після такої перевірки і подальшого утеплення стін очікуваного позитивного результату не досягають.

За допомогою термографії не можна виявити інфільтрації та ексфільтрації, відповідно неконтрольованих витоків повітря крізь дефекти у вікнах та дверях, електропроводи, труби, покриття — що також є однією з суттєвих причин відтоку тепла з будинків. Витоки тепла крізь ці місця можуть становити понад 40%. Цю проблему вирішити не можна тільки простим використанням якісної теплоізоляції.

Як працює Blower-Door Test — метод визначення повітропроникності огороджувальних конструкцій

passive-house-smoke-pencilПри проведенні перевірки будівлі на герметичність спеціальним обладнанням Blower Door у приміщеннях створюється підвищений або понижений тиск повітря, імітуючи таким чином дію вітру, зумовлену відмінністю тиску всередині приміщення відносно зовнішнього тиску довкола будівлі, що неможливо зробити за допомогою термографії.

Для виявлення місць знаходження дефектів, окрім тепловізора використовують генератор диму, який дозволяє констатувати складні траєкторії потоків повітря і місця його витоків або інфільтрації всередину будинку. Безсумнівна перевага Blower-Door Test -це можливість виявити дефекти в теплу пору року, до настання холодів, і встигнути вчасно виконати ремонтні роботи.

Потрібно додати, що витрати на проведення робіть по модернізація будинку з утеплення стін окуповуються значно довше, ніж витрати на герметизацію будівлі.

Тому головні зусилля потрібно зосередити в першу чергу саме на герметизації будинку. Доцільно провести дослідження повітропроникності огороджувальних конструкцій і докласти всіх зусиль  для забезпечення належної герметичності оболонки будинку на стадії будівельних робіт, коли контроль за дефектами та їх усунення не потребують зайвих витрат коштів і часу.

25 МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ П.Б.

 25 МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ ПАСИВНОГО БУДИНКУ 2021 | 10 - 11 вересня 2021 | Вупперталь | Німеччина | #25intPHC

ЗАМОВТЕ РНРР7 2012 (UA)!

ЗАМОВТЕ СЕМІНАР ЗАРАЗ!

PHPP Workshop: Personal & Group E-Learning

PASSIVHAUS TRAIN: НАВЧАННЯ

НОВИНИ

НОВИНИ ЗА КАТЕГОРІЯМИ

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ФЕЙСБУК

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ТВІТЕР