Стандарт Пасивного Будинку

Ідея Стандарту Пасивного Будинку (Passivhaus) виникла у травні 1988 під час  спілкування між професорами Бо Адамсоном з Лундського університету, Швеція, та Вольфгангом Файстом (Wolfgang Feist) з  Institut für Wohnen und Umwelt (Інститут з Житлового Будівництва і Навколишнього Середовища), Німеччина. Концепція Пасивного Будинку була розроблена на основі численних науково-дослідних проектів за фінансової підтримки земель Гессен, Німеччина.

З метою проведення наукових досліджень, заохочення та контролю за дотриманням стандарту Пасивного Будинку професор Вольфганг Файст у 1996 році заснував Інститут Пасивного Будинку Passivhaus-Institut у м. Дармштадт. Відтоді за стандартом Пасивного Будинку було збудовано тисячі будинків та споруд, станом на 2013 рік, за експертними оцінками, понад 50 000 об’єктів. Більшість з них розташовані в Німеччині та Австрії; разом з тим Пасивні Будинки побудовані і в інших країнах світу.

Пасивний Будинок – це будівельний стандарт, який  на сьогодні дійсно є найбільш енергоефективним, зручним, доступним та екологічним водночас.

Пасивний Будинок – це не торгова марка, а будівельна концепція, яка витримала випробування часом та практикою і може бути застосована до кожного будинку.

Але Пасивний Будинок  — це набагато більше, ніж просто низькоенергетичний будинок.

  • Пасивні Будинки дозволяють заощаджувати до 90% енергії в порівнянні з типовими будинками для центральної Європи і більше ніж 75% порівняно з середнім новим будинком. У перерахунку на рідке паливо Пасивний Будинок використовує менше ніж 1,5 літри палива на квадратний метр житлової площі на рік, тобто набагато менше, ніж звичайні будинки з низьким споживанням енергії. Аналогічну економію енергії було продемонстровано і в умовах теплого клімату, де будівлі потребують більше енергії для охолодження, ніж для опалення.
  • Пасивні Будинки також хвалять за високий рівень комфорту. Вони використовують «пасивні» джерела енергії всередині будівлі, такі як тепло від мешканців, побутової техніки, а також сонячне  тепло, що  надходить до будинку. Це значно полегшує проблему його опалення.
  • Спеціальні «теплі» вікна та зовнішня оболонка Пасивного  Будинку, що складається з суперізольованих зовнішніх стін,  даху, підлоги та плит перекриття,  зберігають бажане тепло в будинку взимку, а влітку захищають будинок від перегріву.
  • Система вентиляції послідовного постачання свіжого повітря забезпечує високу якість повітря, не викликаючи жодних  небажаних протягів.

Величезна економія енергії в Пасивних Будинках досягається завдяки використанню спеціальних енергоефективних будівельних компонентів та якісної системи вентиляції. Не відбувається ніякого погіршення комфорту;  навпаки, рівень комфорту в Пасивних Будинках є значно вищим.

Інформація по Пасивним Будинкам підготовлена ​​за матеріалами Інституту Пасивного Будинку, м. Дармштадта, Німеччина (Passivhaus Institut Darmstadt) http://www.passiv.de/ http://www.passivehouse-international.org/ http://passipedia.passiv.de/ http://www.passivhaustagung.de/

Green Harmony Home

We design your Green Harmony Home!

26 МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ П.Б.

 26-та МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ ПАСИВНОГО БУДИНКУ 2023 | Весна 2023 | Німеччина | #26intPHC

ЗАМОВТЕ РНРР & designPH!

ЗАМОВТЕ СЕМІНАР ЗАРАЗ!

PHPP Workshop: Personal & Group E-Learning

PASSIVHAUS TRAIN: НАВЧАННЯ

НОВИНИ

НОВИНИ ЗА КАТЕГОРІЯМИ

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ФЕЙСБУК

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ТВІТЕР