Нові класи Пасивного Будинку

Нові класи Пасивного Будинку: "Пасивний Будинок Класик", ("Пасивний Будинок Плюс", ("Пасивний Будинок Преміум".

© Інститут Пасивного Будинку: Нові класи Пасивного Будинку

Відновлювані джерела енергії є ідеальним доповненням до ефективності стандарту Пасивного Будинку. Для забезпечення надійного керівництва цієї комбінації Інститут Пасивного Будинку (РНІ, Німеччина) започаткував нові класи (категорії) для сертифікації будівель.

На 19-ій Міжнародній конференції Пасивного Будинку, яка проводилася 15 — 19 квітень 2015 у м. Лейпциг, Інститутом Пасивного Будинку була презентована нова версія програми PHPP 9, в якій на додаток до вже існуючого стандарту Пасивного Будинку, який тепер має назву «Passive House Classic» («Пасивний Будинок Класик»), введено класи сертифікації «Passive House Plus» («Пасивний Будинок Плюс» і «Passive House Premium» («Пасивний Будинок Преміум»). Зосереджуючи увагу на коефіцієнтах відновлюваної первинної енергії PER, нова процедура сертифікації Пасивних Будинків є основою для визначення класу (категорії) будівлі.

«В Пасивних Будинках значно знижується попит енергії на опалення. Тому при новій оцінці споживання енергії на виробництво гарячої води та побутової електроенергії стає все більш вагомим. Це береться до уваги перспективним істотним чином», — говорить директор Інституту Пасивного Будинку проф. д-р Вольфганг Файст. Нова процедура оцінки передбачає переробку енергії і вважає, що будівля перебуває в оточенні, де використовується тільки відновлювані джерела енергії. «В зв’язку з низьким споживанням енергії в Пасивних Будинках, легко досягнути такий сценарій»,- наголошує д-р Вольфганг Файст.

Як і раніше, попит енергії на опалення Пасивного Будинку не може перевищувати 15 кВт·год/(м² на рік). Ця вимога залишається незмінною для застосування. Але з введенням нових категорій,  замість попиту на первинну енергію, який використовувався раніше, відтепер буде використовуватися попит на первинну енергію з відновлюваних джерел енергії (залежно від коефіцієнтів PER).

  • Для будівлі класу «Пасивний Будинок Класичний» це значення дорівнюється 60 кВт·год/(м² на рік).
  • Будівля класу «Пасивний Будинок Плюс» є більш ефективною, оскільки вона не може споживати відновлювану первинну енергію більше, ніж 45 кВт·год/(м² на рік). «Пасивний Будинок Плюс» також повинен генерувати принаймні 60 кВт·год/(м² на рік) енергії по відношенню до площі будівлі.
  • Для будівлі класу «Пасивного Будинку Преміум» попит енергії обмежується тільки 30 кВт·год/(м² на рік), та щонайменш 120 кВт·год/(м² площі) енергії, що виробляється будівлею.

PER — Коефіцієнти

Сонце і вітер є генераторами первинної енергії. Деякий тип цієї енергії може використовуватися безпосередньо. Однак існує необхідність у потужностях для зберігання та передачі надлишків енергії в такі періоди часу, коли виробництво енергії скорочено. Ці системи передачі вторинної енергії відповідно до вимог, і це пов’язано з втратами. Частки первинної та вторинної енергії варіюються залежно від типу застосування енергії, також, як і втрати для забезпечення цієї енергії. Ці питомі втрати використання енергії описуються відповідними коефіцієнтами PER. На внутрішньому ринку попит на енергоресурси протягом року зазвичай досить постійній, тому частка прямої електроенергії велика і коефіцієнт PER є низьким. На відміну від цього, опалення необхідно тільки в зимовий період. Для того щоб забезпечити достатню кількість енергії в зимовий період, електроенергія повинна бути частково отримана влітку і збережена на зиму при дуже високих втратах, що призводить до високих PER-коефіцієнтів.

Додаткова інформація

http://www.passipedia.org/certification/passive_house_categories/per

http://www.passipedia.org/certification/passive_house_categories/per

  • Нові критерії РНІ для сертифікації будівель за класами «Пасивний Будинку Класик», «Пасивний Будинку Плюс», «Пасивний Будинку Преміум», EnerPHit і PHI енергозберігаючих будівель¹ — натисніть на текст нижче:

Критерії для стандартів Пасивного Будинку, EnerPHit і PHI енергозберігаючих будівель, версія 9f, переглянуто 15.08.2016¹.

 

¹ Джерело: © Passive House Institute (Germany) www.passiv.de
"Критерії для стандартів Пасивного Будинку, EnerPHit і PHI енергозберігаючих будівель, версія 9f, переглянуто 15.08.2016
Всі права захищені © 2016 Інститут Пасивного Будинку (Німеччина).
Витримки і використання дозволені тільки в незмінному вигляді з повним посиланням на джерело".
"Criteria for the Passive House, EnerPHit and PHI Low Energy Building Standard, version 9f, revised 15.08.2016.
Copyright © 2016 Passive House Institute; excerpts and use only permitted in an unchanged form with complete citing of the source"
Green Harmony Home
We design your Green Harmony Home!
26 МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ П.Б.
 26-та МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ ПАСИВНОГО БУДИНКУ 2023 | Весна 2023 | Німеччина | #26intPHC
ЗАМОВТЕ РНРР7 2012 (UA)!
ЗАМОВТЕ СЕМІНАР ЗАРАЗ!
PHPP Workshop: Personal & Group E-Learning
PASSIVHAUS TRAIN: НАВЧАННЯ
НОВИНИ
НОВИНИ ЗА КАТЕГОРІЯМИ
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ФЕЙСБУК
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ТВІТЕР