17-та Міжнародна Конференція Пасивного Будинку 2013

Головною темою Міжнародної Конференції Пасивного Будинку 2013 у Франкфурті, Німеччина, була «Економічно обґрунтована енергоефективність».

Наводячи приклади реалізованих проектів, експерти з усього світу продемонстрували потенціал інтелектуальної архітектури у сфері економічно ефективного пом’якшення наслідків зміни клімату. Спектр тем варіювався від реконструкції історичних будівель за вимогами Стандарту Пасивного Будинку в старому районі Франкфурта до будівництва нових Пасивних Будинків у Мексиці та Скандинавії.

У дводенній Конференції у Франкфурті взяли участь більше 1000 делегатів з 50 країн, зокрема великі делегації з Великобританії, Китаю, Південної Кореї, США та Канади. У складі делегації з Великобританії були Голова PassivHaus Trust Кріс Херінг і технічний директор Нік Грант; архітектор Енн Торн, Architype, Брукс Девлін — компанії Bere: Architects; LEAP Варм, Green Building Stor; Дуркан, Transition by Design.

«Енергоефективність є ключем до успіху енергетичної революції», — наголосив професор д-р Вольфганг Файст, засновник та директор Інституту Пасивного Будинку. Причина проста: в першу чергу, зникне потреба вилучати енергію, яка не споживається (що є доволі проблематично), з ресурсів. При будівництві Пасивних Будинків може заощаджуватися до 90% теплової енергії. «Якщо ми будемо спроможні збільшити енергоефективність будівель до рівня Пасивного Будинку у великих масштабах, тоді навіть із зростанням добробуту в усьому світі стане можливим стійке енергопостачання», — наголосив професор Вольфганг Файст.

17-international-passive-house-conference-2013-ipha

iPHA Council (image courtesy © iPHA)

«У жодному іншому місті не вдалося реалізувати енергоефективність у будівельній галузі так послідовно, як у Франкфурті», — звітував «Passivhaus Capital». «З побудованими понад 300 000 квадратних метрів житла у нас припадає більше житлової площі Пасивних Будинків на людину, ніж у будь-яких інших містах  Німеччини, і ми маємо намір зміцнювати наші лідируючі позиції в цьому  напрямку», — говорить Олаф Куніц, мер та Голова планування міста Франкфурта. «Нашим найбільшим стимулом для ефективних інвестицій в енергетичну революцію є задоволення наших клієнтів», — підкреслив Франк Юнкер, директор ABG Холдинг муніципального житла Франкфурта і компанії з нерухомості. На Конференції Юнкер повідомив про досвід проектів на близько 2000 квартир, побудованих в  останні 13 років за вимогами стандарту Пасивного Будинку. У Пасивному Будинку Hansaallee Westend на 200 квартир облікування послуг та  оформлення  рахунків квартиронаймачам коштує дорожче, ніж фактичні витрати енергії, тому ці рахунки не виставляються!

У місті Харбін, північний Китай, буде збудований перший у світі завод за стандартом Пасивного Будинку. Втілення таких проектів, як цей, стає можливим в основному за рахунок зростаючої доступності високоякісних енергоефективних будівельних компонентів, включаючи вікна Пасивних Будинків, що можуть протистояти умовам дуже холодного клімату, та вікна з особливо легким мультипанельним склінням.

Застосування таких продуктів у модернізаціях у поєднанні з використанням поновлюваних джерел енергії буде розвиватися надалі в рамках ЄС-проекту EuroPHit, започаткованого на Конференції. Проектом EuroPHit  будуть визначатися чіткі критерії для кожного етапу процесу модернізації з метою комплексного проектування, гарантуючи більш тісний зв’язок усіх партнерів – учасників проекту між собою.

На Конференції також була представлена нова версія Пакету Планування Пасивних Будинків (РНРР). Випробуваний інструмент проектування постійно розвиватиметься  й надалі міститиме більш точні методології розрахунків Пасивних Будинків у регіонах з вологим і жарким кліматом та буде враховувати все більш популярне використання для Пасивного Будинку поновлюваних джерел енергії. Фінансований ЄС, проект PassREg — один з координаторів Конференції Пасивного Будинку — спрямований на оптимізацію такого запровадження у різних регіонах, тим самим демонструючи, що цілі Європейської Директиви підвищення енергоефективності в будівлях терміном до 2021 можуть бути досяжними вже сьогодні.

Учасники Конференції також прийняли Меморандум “New Way of Building Memorandum” – «Нові шляхи будівництва в епоху зміни клімату та енергетичного переходу». Це ініціатива архітекторів, яка закликає всіх учасників процесу будівництва взяти на себе відповідальність за широке впровадження заходів з підвищення енергоефективності, навіть якщо подібне ще не вимагається місцевими державними будівельними стандартами та/чи не передбачено  регламентом. Завантажити листівку Меморандуму можна ТУТ.

Конференція Пасивного Будинку, яку організує Інститут Пасивного Будинку, Німеччина,  протягом останніх 17 років проходила на різних майданчиках. У Франкфурті Конференція відбувалася вже вдруге, перший раз — у 2009 році. Цим підкреслюється провідна роль міста Франкфурт в енергоефективному будівництві: тут, завдяки  ефективній політичній підтримці, за Стандартом Пасивного Будинку на даний час побудовано більше 1000 квартир, а також численних шкіл, дитячих садків та інших нежитлових будівель.

18-та Міжнародна Конференція Пасивного Будинку запланована на 25 — 26 квітня 2014 року в Аахені, Німеччина.

Зробіть помітку в своєму календарі!

Більше доповідей дивіться на сайті Конферецій Passive House Institute, Німеччина http://www.passivhaustagung.de/

Джерела:

Passive House Institute (Німеччина) Passive House Institute (Німеччина) http://passiv.de/

Passivhaus Trust, UK http://passivhaustrust.org.uk/

Green Harmony Home
We design your Green Harmony Home!
26 МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ П.Б.
 26-та МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ ПАСИВНОГО БУДИНКУ 2023 | Весна 2023 | Німеччина | #26intPHC
ЗАМОВТЕ РНРР & designPH!
ЗАМОВТЕ СЕМІНАР ЗАРАЗ!
PHPP Workshop: Personal & Group E-Learning
PASSIVHAUS TRAIN: НАВЧАННЯ
НОВИНИ
НОВИНИ ЗА КАТЕГОРІЯМИ
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ФЕЙСБУК
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ТВІТЕР