Вперше в світі найбільша будівля сертифікована за стандартом EnerPHit

Вперше в світі сертифікована найбільша будівля за стандартом Пасивного Будинку EnerPHit для модернізації

Фото: © РНІ. Будівля Універсітеру в м. Інсбрук (Австрія), сертифікована за стандартом EnerPHit для модернізації

Повністю модернізована будівля університету в м. Інсбрук, Австрія, демонструє потенціал енергозбереження, доступний з переобладнанням. Завдяки комплексному плануванню, попит на опалення будівлі було знижена з 180 кВт·год/м² на рік до 21 кВт·год/м² на рік. Таким чином, цей проект відповідає критеріям стандарту EnerPHit для модернізації будівель з застосуванням компонентів Пасивного Будинку.

Сертифікат EnerPHit було вручено минулої п’ятниці (23 жовтня 2015р.) на офіційному відкриттю модернізованого університету. Під час закладу РНІ — Міжнародних днів Пасивного Будинку, які будуть проводитися з 13 по 15 листопада, у широкого кола громадськості буде  чудова можливість відвідати цю будівлю.

Будівля університету, яка використовується факультетом технічних наук, була побудована в 1968 році. Оскільки в будь якому випадку ця будівля потребувала проведення поглибленого ремонту, було прийнято рішення одночасно підвищити її енергетичну ефективність, з помірними додатковими витратами. Працюючи у тісній співпраці з Інститутом Пасивного Будинку, проектувальники розробили загальну концепцію, яка перетворила восьмиповерхову будівля на «Пілотний» проект: на сьогодні це є найбільша у світі будівля, сертифікована за стандартом EnerPHit.

Проектом реконструкції будівлі університету було збережено залізобетонний каркас, що складається з конструкцій колон та плит міжповерхового перекриття. Але зовнішній «конверт» та інженерно-технічні послуги будівлі було повністю перероблено. На додаток до значного збільшення ефективності використання енергії, це також призвело до істотного поліпшення комфорту. Серед іншого, ці зміни в існуючій будівлі пов’язані з впровадженням автоматичного управління пасивним охолодженням вночі через вікна в літній час за рахунок подачі свіжого повітря безпосередньо в офісні приміщеннях через отвори відповідних розмірів, та улаштування високоякісної теплоізоляції фасадів. Ефективність електричного обладнання було також збільшено.

Вперше в світі сертифікована найбільша будівля за стандартом Пасивного Будинку EnerPHit для модернізації

Фото: © РНІ. Стара будівля Універсітеру в м. Інсбрук (Австрія) до модернізації

Стандарт EnerPHit, розроблений Інститутом Пасивного Будинку, спеціально адаптований до особливостей проектів модернізації, залежно від вихідної ситуації, коли рішення, розроблені для нових будівель Пасивного Будинку не завжди можуть бути застосовані на індивідуальній основі. Тим не менш, принципи стандарту Пасивного Будинку є економічно доцільними навіть у випадках модернізації/переобладнання будівель, насамперед, за рахунок постійного використання компонентів Пасивного Будинку.

Стандарт EnerPHit є орієнтиром для ефективно рентабельної модернізації/переобладнання старих будівель. Окрім енергоефективності, застосування стандарту EnerPHit також враховує аспекти здорового мікроклімату в приміщеннях і заощадження експлуатаційних витрат протягом життєвого циклу будівлі. Головним завданням є забезпечення якості: з сертифікацією модернізації/переобладнання старих будівель відповідно до стандарту EnerPHit, власники будівель можуть бути впевнені, що фактично забезпечено оптимальний рівень теплоізоляції. Це особливо важливо, тому що подальша корекція неадекватних заходів теплового захисту будівлі майже завжди економічно невигідна.

Вперше в світі сертифікована найбільша будівля за стандартом Пасивного Будинку EnerPHit для модернізації

Фото: © РНІ. Будівля Універсітеру в м. Інсбрук (Австрія) після модернізації

«Основний принцип, який має бути застосований для модернізації кожної існуючої будівлі:  «Якщо модернізації будівлі має бути впроваджена, то це повинно виконуватись правильно», — наголосив директор Інституту Пасивного Будинку проф д-р Вольфганг Файст, який 23 жовтня представив сертифікат EnerPHit. Як професор Університету, відповідальний за відділення енергоефективного будівництва, будівельний фізик проф д-р Вольфганг Файст також має офіс в недавно відремонтованій будівлі. «Зараз восени стає все більш холодніше зовні, але всередині будівлі залишається приємне тепло, без необхідності використання радіаторів», — говорить В. Файст. «Цього року влітку будівля вже пройшла випробування теплом. Коли температура зовнішнього повітря в м. Інсбрук мала рекордне значення + 37 °C, завдяки впровадженим пасивним технологіям, навіть без кондиціонерів всередині будинку було досить прохолодно, щоб працювати в офісі. Це величезне поліпшення в порівнянні з ситуацією в минулому!».

Розрахунки з використанням інструменту проектування РНРР (Пакета Планування Пасивних Будинків), що є необхідним для сертифікації EnerPHit, забезпечують отримання надійних значень попиту енергії для будівлі. Через індивідуальні особливості проектів модернізації, для окремих будівельних компонентів застосовуються енергетичні релевантні критерії. Незважаючи на це, допустимо перевищення відповідних граничних значень, якщо будівля  потребує максимальну кількість енергії на опалення 25 кВт·год/м² на рік.

Проект модернізації університету в м. Інсбрук за стандартом EnerPHit можна відвідати в рамках Міжнародних днів Пасивного Будинку, які будуть проводитися з 13 по 15 листопада з 9 ранку до 5 вечора. В цей час д-р Райнер Пфлюгер з Університету енергоефективного будівництва та Харальд Конрад Мальцер з Інституту Пасивного Будинку пропонуватимуть екскурсії. Огляд декількох сотень будівель Пасивного Будинку, які можна відвідати в ці вихідні не тільки в Австрії, але й у багатьох країнах по всьому світу, можна знайти на веб-сайті: www.passivehouse-database.org

Джерело: Бюлетень від 27 жовтня 2015 р. Міжнародної Асоціації Пасивного Будинку

http://www.passivehouse-international.org/

Green Harmony Home
We design your Green Harmony Home!
26 МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ П.Б.
 26-та МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ ПАСИВНОГО БУДИНКУ 2023 | Весна 2023 | Німеччина | #26intPHC
ЗАМОВТЕ РНРР7 2012 (UA)!
ЗАМОВТЕ СЕМІНАР ЗАРАЗ!
PHPP Workshop: Personal & Group E-Learning
PASSIVHAUS TRAIN: НАВЧАННЯ
НОВИНИ
НОВИНИ ЗА КАТЕГОРІЯМИ
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ФЕЙСБУК
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ТВІТЕР