Якісна Теплоізоляція

Принципи інтегрованого термічного захисту

В енергозберігаючих будинках усі зовнішні оболонки добре ізольовані. Огороджувальні конструкції будівлі складаються з сукупності конструктивних елементів, відмежовують її внутрішній клімат від зовнішнього. Головна мета проектування полягає у забезпеченні комфортного внутрішнього  клімату незалежно від погодних умов.

У холодний період (у Центральній Європі, як правило, з середини жовтня по кінець квітня) температура всередині оболонки будинку вища, ніж зовні. Як результат, частина тепла втрачається через оболонку будинку, і якщо це тепло не заміщається, температура всередині будівлі знижується, залежно від температури зовнішнього повітря. В умовах жаркого клімату відбувається протилежне явище з підвищенням температури, коли тепло через оболонку будівлі потрапляє всередину.  Тому в будь-якій будівлі, незалежно від клімату, має сенс обмеження теплового — тобто завжди йдеться про тепловий захист будівлі.

Належного теплового захисту можна досягнути для всіх типів конструктивних елементів будівлі. Це вже було успішно реалізовано та перевірено на  монолітних  залізобетонних, дерев’яних конструкціях, збірних будівельних елементах, технологіях опалубних елементів, сталевих та всіх видах змішаних конструкцій.

  • Високий рівень теплоізоляції може бути застосований в будь-який час і до існуючих будівель.
  • З досвіду спорудження нових конструкцій низькоенергетичних будівель зроблено важливий висновок : “Якщо ви це робите, робіть правильно!“ Не економте на теплоізоляції, коли мова йде про тепловий захист будівлі!

Цей принцип дуже важливий в проектуванні Пасивного Будинку. Пасивні Будинки — це працюючі приклади житлових будівель з дуже високими стандартами теплової ізоляції. Якісна теплоізоляція Пасивного Будинку —  найдоступніший спосіб збереження енергії!

Джерело схеми теплоізоляційної оболонки будівлі: © Інститут Пасивного Будинку (Німеччина)

Найважливішими принципами проектування енергоефективного Пасивного Будинку є:

  • Безперервний теплоізоляційний конверт (оболонка) навколо Пасивного Будинку (жовтий колір), який  зводить до мінімуму втрати тепла.
  • На додаток до теплоізоляційного конверту має бути герметичний шар (червона лінія на схемі), оскільки більшість теплоізоляційних матеріалів не є герметичними.
  • Дуже важливими є також заходи мінімізації теплових містків.
  • Останнє є дійсно настільки важливим, що було розроблено окремий метод: «Планування конструкцій без теплових містків».

Найважливішим принципом для заощадження енергії дійсно є саме теплоізоляція, а не акумулювання тепла. Високий рівень теплоізоляції завжди доводить свою ефективність. В існуючих будівлях на втрати тепла через зовнішні стіни та дахи припадає понад 70% від загальних теплових втрат. Таким чином, покращення теплоізоляції є найбільш ефективним способом економії енергії. Водночас це також допомагає поліпшити тепловий комфорт і запобігти пошкодженням будівельних конструкцій.

Узнайте більше про:  Рівень теплоізоляції Пасивних Будинків

Інформація по Пасивним Будинкам підготовлена ​​за підтримкою Інституту Пасивного Будинку м. Дармштадта, Німеччина (Passivhaus Institut Darmstadt) та за матеріалами автора Стандарту Пасивного Будинку Проф. Доктора Вольфганга Файст  (Wolfgang Feist).
http://www.passiv.de/   http://www.passivehouse-international.org/   http://passipedia.passiv.de/   http://www.passivhaustagung.de/

Green Harmony Home

We design your Green Harmony Home!

26 МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ П.Б.

 26-та МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ ПАСИВНОГО БУДИНКУ 2023 | Весна 2023 | Німеччина | #26intPHC

ЗАМОВТЕ РНРР & designPH!

ЗАМОВТЕ СЕМІНАР ЗАРАЗ!

PHPP Workshop: Personal & Group E-Learning

PASSIVHAUS TRAIN: НАВЧАННЯ

НОВИНИ

НОВИНИ ЗА КАТЕГОРІЯМИ

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ФЕЙСБУК

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ТВІТЕР