Проектування з cонцем

Підвищення ефективності використання енергії та комфорту в будинках з використанням  особливостей пасивного сонячного дизайну

Вирішальний параметр для належного функціонування Пасивного Будинку  — максимальне постачання вільного тепла.
Якщо навантаження опалення може бути покрито за рахунок нагрітого повітря, що постачається в приміщення, тоді відпадає потреба в окремій розподільній системі опалення. Як наслідок, — це призводить до більш низької інвестиційної вартості будівлі та сприяє надзвичайно високій енергетичній віддачі.

Проектування з Думкою про Сонце

Сонячна енергія є променистим джерелом тепла, що впливає на  природні процеси, від яких залежить усе життя. При  проектуванні будинків деякими з природних процесів можна керувати шляхом запровадження засобів для допоміжного обігріву та/чи охолодження будинків. Основні природні процеси, які використовуються в пасивній сонячній енергетиці – це потоки теплової енергії,  спричинені радіацією, провідністю і природною конвекцією. Коли сонячне світло потрапляє на поверхні будинку, будівельні матеріали можуть відбивати, передавати, або поглинати сонячну радіацію. Окрім того, сонячне тепло  спричиняє рух повітря, що потрібно враховувати при проектуванні просторів. Ці основні фактори, що відповідають за постачання сонячного тепла, впливають на вибір елементів дизайну, матеріалів, способів планування, які можуть забезпечити ефект пасивного опалення та/чи охолодження будинку.

У вдало спроектованому будинку застосовані принципи пасивного сонячного дизайну можуть цілком забезпечити необхідну кількість тепла, світла, затінення,  а також вентиляцію впродовж літнього періоду. Пасивний сонячний дизайн може зменшити ваші рахунки на електроенергію, опалення й охолодження, збільшити житловий простір і поліпшити комфорт.

Як правило,  гнучкі позитивні принципи пасивних сонячних технологій накопичують енергетичну вигоду одночасно з низькими експлуатаційними видатковими ризиками впродовж усього життєвого циклу будинку.

Методи Проектування
Пасивний сонячний дизайн включає в себе сукупність конструктивних особливостей, спрямованих на зменшення (або навіть на відмову від необхідності) механічного опалення, охолодження й денного штучного освітлення. Щоб мінімізувати потреби енергії на опалення та охолодження будинку проектувальники і будівельники звертають особливу увагу на сонце. Дизайн не повинен бути складним, але він, звичайно, потребує знань з сонячної геометрії, технології вікон та  місцевого клімату. Враховуючи специфічні властивості будівельного майданчика, пасивний сонячний дизайн фактично може об’єднати  будь-який тип архітектури.

Методи пасивного сонячного обігріву, як правило, підпадають під одну з трьох категорій: прямі теплові надходження, непрямі теплові надходження, ізольована вигода. Прямі теплові надходження – це сонячне випромінювання (радіація), яке безпосередньо проникає й зберігається в житловому просторі приміщень. Непрямі теплові надходження — сонячне випромінювання, яке збирають, зберігають, та розподіляють, використовуючи деякі акумулюючі матеріали (наприклад, стіну-тромб). Потім цю енергію передають у закрите приміщення, застосовуючи такі фізичні явища, як теплопровідність, радіація або конвекція. Ізольовані системи збирають сонячне випромінювання в зоні, яка може бути частково закрита або відкрита відносно іншої частини будинку.

Пасивний сонячний дизайн не є новим явищем. Фактично пасивний сонячний дизайн використовували й прадавні цивілізації. Новими є будівельні матеріали, методи  планування та програма РНРР, яка допомагає розрахувати енергетичні баланси Пасивного Будинку, поліпшити дизайн та інтеграцію пасивних сонячних принципів у сучасні житлові структури.

Більше про Методи Проектування

Green Harmony Home

We design your Green Harmony Home!

26 МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ П.Б.

 26-та МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ ПАСИВНОГО БУДИНКУ 2023 | Весна 2023 | Німеччина | #26intPHC

ЗАМОВТЕ РНРР & designPH!

ЗАМОВТЕ СЕМІНАР ЗАРАЗ!

PHPP Workshop: Personal & Group E-Learning

PASSIVHAUS TRAIN: НАВЧАННЯ

НОВИНИ

НОВИНИ ЗА КАТЕГОРІЯМИ

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ФЕЙСБУК

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ТВІТЕР