Чому нам потрібен Пасивний Будинок

Чому Стандарт Пасивного Будинку?

В Європейському Союзі, а також і в Україні попит на енергію для житлово-комунальної галузі складає близько 40% від загального споживання енергії, водночас найбільша частка енергії, яка споживається, припадає на опалення та охолодження.

2005_energy_cons2020_energy_cons

 

 

 

 

Стандарт Пасивного Будинку допомагає досягти цілей ЄС 20-20-20

Пасивний Будинок потребує на 80% менше енергії для опалення та охолодження в порівнянні зі звичайними стандартними новобудовами і на 90% енергії менше  з будівлями існуючого житлового фонду. Технології  Пасивного Будинку будуть важливим інструментом на шляху досягнення цільових показників ЄС щодо підвищення енергетичної ефективності на 20% та скорочення викидів парникових газів на 20% до 2020 року.

Пасивний Будинок виступає в якості основи для будівель з чисто нульовим попитом енергії.

У березні 2009 р. Комітет Європейського Парламенту Промисловості та Енергетики проголосував за те, щоб викласти директиви з енергоефективності будівель (EPBD) та прийняв рішення, що до грудня 2018 року всі новобудови повинні стати принаймні будівлями з майже нульовим споживанням енергії. До 2015 року всі громадські будівлі (нові та відновлені) повинні бути будівлями з чисто нульовим попитом енергії.

Член Європейського Парламенту MEP визначає будинки з майже нульовим попитом енергії, як будівлі «… в яких  внаслідок дуже високого рівня енергоефективності загальне річне споживання первинної енергії рівне або менше енергії, отриманої з поновлюваних джерел енергії на місці».

Оскільки поверхні дахів та фасадів, які використовуються для акумулювання  сонячної енергії (теплової та PV) своїми площинами, обмежені геометрією будівель, для задоволення вимог Директиви EPBD переважній більшості будівель буде потрібен стандарт дуже високого рівня енергоефективності, такий як Стандарт Пасивного Будинку.

Сім основних переваг Пасивного Будинку

Фото: © Passipedia. Пасивний Будинок, Німеччина, Дармштадт Краніхштайн

Комфорт

Будівельний Стандарт Пасивного Будинку пропонує новий рівень якості, поєднуючи максимальний рівень комфорту (як під час холодних, так і теплих місяців року) з помірною вартістю будівництва — те, що неодноразово підтверджувалося мешканцями пасивних будинків.

Якість

Схвальні відгуки про ефективність Пасивних будинків пов’язують з  високим рівнем їхньої  ізоляції та герметичності конструкцій. Іншим важливим чинником  є  «конструкція без теплових містків»:  щоб усунути холодні кути, а також уникнути  надмірних втрат тепла, теплоізоляція застосовується навколо всієї будівлі без будь-яких «слабких місць». Водночас цей важливий захід запобігає пошкодженню конструкцій  Пасивного Будинку від надмірної вологості і забезпечує високий рівень якості та комфорту.

Екологія

Пасивні будинки екологічно чисті за визначенням: вони використовують украй мало первинної енергії, залишаючи достатньо енергоресурсів для майбутніх поколінь і не завдаючи ніякої шкоди навколишньому середовищу. Додаткова енергія, необхідна для їх будівництва (втілена енергія), відносно невелика  порівняно з енергією, яку вони зекономлять пізніше. Це видається настільки очевидним, що відпадає потреба  в детальних поясненнях.

Варто однак відзначити, що Стандарт Пасивного Будинку передбачає наявність    певного рівня цілеспрямованості у тих, хто хоче побудувати новий будинок чи виконати реконструкцію або  ремонт старого будинку за доступною ціною. Це є набагато ефективнішим внеском в охорону навколишнього середовища, ніж  розмови  про його захист.

Доступність

Чи є будівля Пасивного Будинку ефективним (вдалим) вкладенням фінансів? Пасивні будинки  — це  не тільки заощадження ваших  грошей у довгостроковій перспективі, але ще й на диво доступна можливість для започаткування ваших заощаджень. Інвестиції в підвищення якості будівельних компонентів, яких потребує стандарт Пасивного Будинку, знижуються рахунок ліквідації дорогих систем опалення та охолодження. У більшості країн світу працюють державні програми з фінансування будівництва енергозберігаючих пасивних будинків . Таким чином будівництво Пасивних Будинків стає досить доступним для багатьох громадян.

Зведення Пасивного Будинку в Україні на загал обійдеться значно дорожче ніж, наприклад, в Німеччині, де на сьогоднішній день Пасивні будинки найбільш поширені, і де їхня популярність продовжує зростати, а ціна зменшуватись у рази. В Україні вартість Пасивного Будинку в середньому перевищує вартість  звичайного будинку на 8-10%. Проте його додаткова вартість окупається вже за 7-10 років.

Результати вимірювань

Вимірювання, проведені в 114-тиквартирному Пасивному Будинку, який є частиною проекту CEPHEUS, засвідчили середню економію енергії до 90%. Іншими словами, Пасивний Будинок є «Будівлею Фактор 10», що використовує тільки десяту частину енергії порівняно зі звичайним будинком.

Гнучкість

Пасивний Будинок може спроектувати будь-який компетентний архітектор. Для досягнення стандарту Пасивного Будинку можна розробити комбінацію окремих заходів для будь-якої новобудови в будь-якій точці світу

Універсальний добровільній стандарт Пасивного Будинку також все частіше застосовується до нежитлових будівель та споруд, таких як адміністративні будівлі, дошкільні дитячі заклади, школи, офіси, заводи, церкви, басейни тощо.

Модернізація

Використовуючи компоненти Пасивного Будинку, Стандарту Пасивного Будинку  можна досягнути і при модернізації старих будівель.

Green Harmony Home

We design your Green Harmony Home!

26 МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ П.Б.

 26-та МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ ПАСИВНОГО БУДИНКУ 2023 | Весна 2023 | Німеччина | #26intPHC

ЗАМОВТЕ РНРР & designPH!

ЗАМОВТЕ СЕМІНАР ЗАРАЗ!

PHPP Workshop: Personal & Group E-Learning

PASSIVHAUS TRAIN: НАВЧАННЯ

НОВИНИ

НОВИНИ ЗА КАТЕГОРІЯМИ

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ФЕЙСБУК

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ТВІТЕР