Герметичність Пасивного Будинку

Традиційний підхід до спорудження  будинків ніколи не розглядає питання герметичності.

Досягнення Стандарту Пасивного Будинку  нерозривно пов’язується з його герметичністю.
Герметичність впливає на комфорт в будинку та ефективне використання енергії.

Що мається на увазі під герметичністю?

Офіційне визначення герметичності Пасивного Будинку наступне:

Герметичність  Пасивного Будинку, або його повітропроникність, виражається величиною витоку повітря в кубічних метрах за годину на квадратний метр площі зовнішньої оболонки будинку при дії на будівлю перепаду тиску внутрішнього повітря в 50 Па (м3/(год·м2) @ 50Pa).

У цьому контексті площа зовнішньої оболонки будинку визначається як загальна площа всіх підлог, стін і стель, що межують з житловим внутрішнім простором, включаючи елементи інших прилеглих опалювальних та/або неопалювальних приміщень.

Через недостатньо герметичні будівельні конструкції тепле вологе повітря виходить зсередини назовні. Це може призвести до випадання рясного конденсату на холодних поверхнях конструкцій, що є причиною виникнення переважної більшості пошкоджень конструкцій. Сумлінне виконання герметичної оболонки будівлі є ключем для вирішення цієї проблеми.

Витоком повітря вважається потік повітря через щілини та тріщини в конструкціях будівлі. Неконтрольовані витоки повітря збільшують кількість втрат тепла, оскільки через оболонку будівлі тепле повітря витісняється холодним зовнішнім повітрям. Витоки теплого вологого повітря через конструкції будівлі також можуть призвести до конденсації в товщі конструкцій (інтерстиціальна конденсація), що знижує продуктивність як огорджувальних конструкцій, так і утеплювача, таким чином спричиняючи погіршення фізичного стану будівлі.

Ще раз:  герметичність виражається кількістю повітря в кубічних метрах, що просочуватиметься з будівлі щогодини. За замовчуванням її величина приймається 10 м3/(год∙м2),  в тей час коли гарним показником є величина в 3 м3/(год∙м²).

За вимогами  Стандарту Пасивного Будинку, неконтрольовані витоки повітря через зовнішню оболонку будівлі мають бути не більші, ніж 0,6 м3/(год∙м²).

Наслідками поганої герметичності є прості втрати тепла за рахунок конвекції. Метою Пасивного Будинку є усунення втрат повітря і, таким чином, скорочення тепловтрат. Це дуже важливо у будівельному процесі, особливо коли йдеться про контроль якості.

Як досягається герметичність?

Відповідь проста – дуже ретельним ставленням до цього питання, як на стадії проектування, так і в процесі спорудження Пасивного Будинку.

Втрати повітря, зазвичай, відбуваються на стиках, таких як стіни з підлогою та стіни зі стелею.
Причини цих втрат можна узагальнити наступним чином:

  • Штукатурка виконана неретельно, і/або її не доведено до підлоги.
  • Погано зароблено щілини в місцях розташування розеток та вимикачів.
  • Не виконана герметизація проходу трубопроводів крізь стіни та стелі.
  • Погано змонтовані віконні та дверні стики та відкоси.
  • Неякісно виконана герметизація підвіконників.
  • Невідповідність обраних матеріалів.

Очевидні негативні наслідки:

  1. Протяги.
  2. Шуми у будинку за вітряної погоди.
  3. Нерівномірне опалення.
  4. Некомфортні приміщення.

Стандарт Пасивного Будинку призначений для усунення перерахованих  недоліків , ущільнення з’єднань стін з підлогою та стін з елементами стель тощо.
Пасивні Будинки унеможливлюють втрати повітря через вікна та двері.
Пасивні Будинки унеможливлюють втрати повітря через  балки підлоги. Така увага до деталей гарантує, що витік повітря по всьому будинку зводиться до мінімуму.

Узнайте більше:

Герметичність: засіб для уникання пошкодження конструкцій.

Інформація по Пасивним Будинкам підготовлена ​​за підтримкою Інституту Пасивного Будинку м. Дармштадта, Німеччина (Passivhaus Institut Darmstadt) та за матеріалами автора Стандарту Пасивного Будинку Проф. Доктора Вольфганга Файст (Wolfgang Feist).

http://www.passiv.de/   http://www.passivehouse-international.org/   http://passipedia.passiv.de/   http://www.passivhaustagung.de/

Green Harmony Home

We design your Green Harmony Home!

26 МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ П.Б.

 26-та МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ ПАСИВНОГО БУДИНКУ 2023 | Весна 2023 | Німеччина | #26intPHC

ЗАМОВТЕ РНРР & designPH!

ЗАМОВТЕ СЕМІНАР ЗАРАЗ!

PHPP Workshop: Personal & Group E-Learning

PASSIVHAUS TRAIN: НАВЧАННЯ

НОВИНИ

НОВИНИ ЗА КАТЕГОРІЯМИ

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ФЕЙСБУК

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ТВІТЕР