Заходи з Енергоефективності для «збереження мільярдів»

Фотографія: Джерело © Wikimedia Commons

4 жовтня 2012 року на пленарній сесії ЄС було схвалено нову Директиву Енергетичної Ефективності, спрямовану на зниження споживання енергії в Європейському Союзі на 20% від рівня 1990 року. Нові обов’язкові заходи з підвищення енергоефективності відносяться до громадських будівель, приміщень комунальних та комерційних послуг, і, як очікується, призведуть до щорічної економії енергії в розмірі  €50 мільярдів. Директива ЄС спрямована в першу чергу на досягнення енергетичної безпеки та кліматичних цілей. Але також очікується, що Директива стане ричагом стимулювання економіки та створення нових робочих місць.

Директива вимагає, щоб держави-члени ЄС проводили реконструкції громадських будівель з опаленням та охолодженням, у розмірі 3% від загальної площі, або знайшли альтернативні засоби для досягнення еквівалентної економії енергії. Це буде відноситися безпосередньо до будівель загальною корисною площею більше 500 м², а з липня 2015 також до будівель площою більше 250 м². Тим не менше, держави-члени ЄС зможуть також використовувати альтернативні засоби для досягнення еквівалентної економії енергії.

Для досягнення цілей ЄС з енергоефективності до 2020 року, енергетичним компаніям, які покриті директивою, буде необхідні досягнути ефективності використання сукупної кінцевої енергії. Це буде еквівалентно новим заощадженням в розмірі 1,5% за кожен рік у загальному обсязі продажів енергії, починаючи з 2014 року. Вартість розподілу енергії  може бути виключено з цієї мети, за умовах залучення альтернативних заходів щомясячного заощадження еквівалентну енергії.

Протягом трьох років з часу, коли Директива набере чинності, всі великі підприємства будуть зобов’язані пройти енергоаудит, а також повторювати аудит кожні чотири роки. Тим не менш, малі та середні підприємства (МСП), будуть виключені з цього зобов’язання. З метою допомоги державам-членам ЄС, Директива містить спеціальні положення, спрямовані на використання існуючих механізмів фінансування для здійснення нових заходів. Після публікації Директиви в Офіційному журналі ЄС, держави-члени ЄС матимуть 18 місяців на впровадження нових заходів в свої національні закони.

Джерело: http://ec.europa.eu/

25 МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ П.Б.
 25 МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ ПАСИВНОГО БУДИНКУ 2021 | 10 - 11 вересня 2021 | Вупперталь | Німеччина | #25intPHC
ЗАМОВТЕ РНРР7 2012 (UA)!
ЗАМОВТЕ СЕМІНАР ЗАРАЗ!
PHPP Workshop: Personal & Group E-Learning
PASSIVHAUS TRAIN: НАВЧАННЯ
НОВИНИ
НОВИНИ ЗА КАТЕГОРІЯМИ
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ФЕЙСБУК
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ТВІТЕР