Глосарій

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

 

Паливно-енергетичний комплекс України (енергетика)

Галузь (сектор) економіки, до якої входять суб’єкти господарювання, діяльність яких пов’язана з розвідуванням, видобутком, переробкою, виробництвом, зберіганням, транспортуванням, передачею, розподілом, торгівлею, збутом чи продажем енергетичних продуктів (енергоносіїв) – палива, електричної і теплової енергії, крім суб’єктів, основна діяльність яких спрямована на задоволення потреб населення та господарського комплексу у послугах централізованого опалення та постачання гарячої води.

Пасивний будинок

  • Пасивний Будинок (Passivhaus, Passive House)  –  це будівля, в якій тепловий комфорт (ISO 7730) досягається виключно за рахунок додаткового підігріву чи охолодження маси свіжого повітря, який необхідно для отримання в приміщеннях повітря достатньо високої якості  — без додаткової рециркуляції повітря.
  • Завдяки типу своїх конструкцій Пасивний Будинок нагріває та охолоджує себе сам, тобто “пасивно”.

Стандарт Пасивного Будинку для Центральної Європи вимагає, щоб будинок відповідав таким вимогам:

Питомі Витрати на Опалення Приміщень

Макс. –  15 кВт·год/ (м²·рік)

Або Теплове Навантаження (за вибором)

Макс. —  10 кВт·год/ (м²·рік)

Питоме Навантаження Охолодження Приміщень

Макс. – 15 кВт·год/ (м²·рік)

Щорічні Години Перегріву
(Температура в приміщеннях вище ніж + 25 °С)

≤ 10 %

«Blow Door Test» Результат Випробувань Тиском П50

Макс.  —  0,6  1/год.

Загальний Попит Первинної Енергії

Макс. —  120 кВт·год/(м²·рік)

Цей стандарт стосується не лише житлових приміщень; деякі офісні будівлі, школи, дитсадки та один супермаркет були також побудовані відповідно до цього стандарту. Пасивне проектування не є додатком або доповненням до архітектурного проекту.
Це інтегрований процес разом з архітектурним проектуванням. Хоча цей стандарт застосовується переважно в нових будівлях, його використовують і для заходів реконструкції.

Стандарт Пасивного Будинку почав свій розвиток з травня 1988 з розмови між професорами Бо Адамсон з Лундського Університету, Швеція, та  Вольфгангом Файст з Інституту по Житловому Будівництву і Навколишньому Середовищу, Німеччина. Подальше їхня концепція була розроблена на основі числа науково-дослідних проектів з фінансовою підтримкою  Німеччини, в Гессені.

З метою проведення наукових досліджень, заохочення та контролю Стандарту Пасивного Будинку, у вересні 1996 р. професор Вольфганг Файст заснував   Passivhaus-Institut — Інститут Пасивного Будинку,  Дармштадт, Німеччина.
Джерело. : http://www.passiv.de

Первинна енергія
Первинна енергія – це енергія, яка не підлягала жодним процесам перетворення або трансформації. Первинна енергія – це енергія паливної сировини та будь-яких інших форм, отримана системою в якості вхідного ресурсу. Первинна енергія включає невідновлювану і відновлювану енергію. Первинна енергія трансформується в процесі перетворення енергії в більш зручні форми енергії, такі як електроенергія та очищене пальне. В енергетичній статистиці ці форми відомі як вторинна енергія.

Повітрообмін в годину
Кількість разів, що загальний об’єм повітря обмінюється щогодини свіжим (або умовним) повітрям.

25 МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ П.Б.

 25 МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ ПАСИВНОГО БУДИНКУ 2021 | 10 - 11 вересня 2021 | Вупперталь | Німеччина | #25intPHC

ЗАМОВТЕ РНРР7 2012 (UA)!

ЗАМОВТЕ СЕМІНАР ЗАРАЗ!

PHPP Workshop: Personal & Group E-Learning

PASSIVHAUS TRAIN: НАВЧАННЯ

НОВИНИ

НОВИНИ ЗА КАТЕГОРІЯМИ

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ФЕЙСБУК

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ТВІТЕР