Глосарій

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Герметичність 

Герметичність огороджувальних конструкцій будинку є важливою ознакою якості будинків. Таким чином забезпечується уникнення неприємних протягів, непотрібних втрат енергії та пошкодження будинків. У Німеччині діють граничні допустимі значення герметичності будинків.

Глобальне (сумарне) випромінювання
Загальна сума прямої сонячної радіації та дифузного космічного випромінювання на горизонталь. Земна атмосфера зменшує потужність випромінювання космічної сонячної радіації (сонячної [радіаційної] постійної) через поглинання, відбиття та розсіювання, так що інтенсивність опромінювання на поверхні Землі у наших широтах (влітку, за ясного неба, опівдні) знижується приблизно до 1.000 Вт/м2. Обсяг сонячної енергії коливається в залежності від метеорологічних умов та астрономічних закономірностей (які також визначають перебіг чотирьох пір року). Середня річна сума сумарного випромінювання на горизонтальну поверхню, що приймає, складає, наприклад, у регіоні Ганновера близько 1.000 кВт-год./(м2/рік). Це приблизно відповідає енергетичній цінності 100 л рідкого палива чи 100 м3природного газу.

Градусо-дні опалення
Кількість градусо-днів для обраного періоду (найчастіше – місяць) є добутком кількості днів в проміжку часу на різницю середньої температури зовнішнього повітря та середньої внутрішньої температури в приміщеннях, що опалюються.

Директива ЄС про енергетичну ефективність будинків
Метою Директиви 2002/91/EC про енергетичну ефективність будинків є сприяння енергетичній ефективності будинків у Європейському співтоваристві з урахуванням зовнішніх кліматичних і місцевих умов, а також вимог щодо внутрішнього клімату та ефективності витрат. Директива набула чинності 16 грудня 2002 року. Кожна країна-член ЄС мала включити її положення до свого національного законодавства до 4 січня 2006 року.

Допоміжна електроенергія
Термін «допоміжна електроенергія» описує всі витрати електроенергії які потрібні для використання або контролю механічних систем будівлі: опалення, вентиляція,
теплові системи з сонячною енергією і системи нагріву води.

25 МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ П.Б.

 25 МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ ПАСИВНОГО БУДИНКУ 2021 | 10 - 11 вересня 2021 | Вупперталь | Німеччина | #25intPHC

ЗАМОВТЕ РНРР7 2012 (UA)!

ЗАМОВТЕ СЕМІНАР ЗАРАЗ!

PHPP Workshop: Personal & Group E-Learning

PASSIVHAUS TRAIN: НАВЧАННЯ

НОВИНИ

НОВИНИ ЗА КАТЕГОРІЯМИ

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ФЕЙСБУК

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: ТВІТЕР